Google kişisel tıbbi kayıtları aramalardan kaldırıyor

“Kaldırılabilecek bilgiler” bölümünde “kişisel tıbbi kayıtlar” başlıklı yeni bir bölüm var.

Bloomberg’e göre, Google’ın arama sonuçlarından kaldırılmaya uygun olan çok az sayıda madde var ve bunlara bir madde daha eklendi. Teknoloji devi Google kişisel tıbbi kayıt sonuçlarını temizlemeye başladı. Google bu konuda geniş kapsamlı bir açıklama yapmadı. Ancak, Google, Kaldırma Politikaları’nda yer alan yeni bir kuralı onayladı. “Kaldırılabilecek bilgiler” bölümünde “kişisel tıbbi kayıtlar” başlıklı yeni bir bölüm var.

Google, bu kategorinin çalışmasını Aralık ayındaki sayısız insanın hassas tıbbi durumlarını ortaya çıkartan talihsiz bir olaydan sonra başlatmış olabilir. Hindistan’daki bir patoloji laboratuvarı hastaların isimlerini ve HIV test sonuçlarını içeren yaklaşık 43.000 kan testi sonucunu yanlışlıkla internete yüklemişti. Google’da en iyi yaptığı şeyi yaptı ve bunları dizine ekledi. Bu yeni politika sayesinde bu tür aksiliklerin insanların hayatlarını etkilemesini ve özellikle de sadece yakın arkadaşlarının ve ailelerinin bilmesi istenilen bilgilerin sızması önlenebilir.

OKU ►  Google Compute Engine servisi işlemci gücünü iki katına çıkardı

"Kaldırılabilecek bilgiler" bölümünde “kişisel tıbbi kayıtlar” başlıklı yeni bir bölüm var

Arama motoru devi olan Google, bu yeni kategori eklenmeden önce kimliğinizi çalmayı kolaylaştıracak veriler olduğunda bilgilerinizi temizliyordu. Bunlara sosyal güvenlik numaraları, imzaların görselleri, kredi kartları ve banka hesapları gibi özel finansal veriler de dahil. Ve daha sonra da yasadışı pornografi içeriklerin veya internet üzerine rızasız yüklenen çıplak görüntülerin kaldırılmasına yönelik talepleri kabul etmeye başladı. Bunların haricinde, bilgilerinizi internetten kaldırmanızın tek yolu Avrupa Birliği’nin “Unutulması Gereken Haklar” kanunundan yararlanmaktı. Ve bu da eğer sadece Avrupa Birliği vatandaşıysanız işe yarıyordu.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox