Android’den yeni “Anında bağlan” özelliği

Bu özellik, telefonunuzun kilidini açmadan çevrimiçi olmanızı sağlar

Geçtiğimiz gün, Android Polis bloğu bazı Android cihazlara anında bağlan özelliği geleceğini duyurdu.

Bu fikir, Mac ve iPhone kullanıcılarının en sevdiği ve kullandığı özellikten ortaya çıktı. Telefonunuzu çıkartıp manuel olarak Hotspot özelliğini açmak yerine, direkt internete ihtiyacı olan cihazdan açabilirsiniz.

Örneğin Mac’lerde, Wi-Fi simgesini tıklayıp iPhone’unuzu seçmeniz yeterli. Android’de ise eğer çevrimiçi değilseniz bir tavsiye baloncuğu belirecek.

“Anında bağlan” tek bir Google hesabı üzerinden bağlı cihazlarla kullanılabilen, sadece Android’e ait bir özellik olacağa benziyor.

Eğer bir Android tablet kullanırken internet kesilirse, bu özellik size “Telefonunuzun internetini kullanmak ister misiniz?” diye tavsiyede bulunuyor.

Güncellemenin, yakın zamanda Google Play Service aracılığı ile kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Android Police bloğunun kaynağına göre, bu özellik ilk olarak Nexus ve Pixel cihazlarına gelecek. Nexus 9 ve Pixel C tabletler,i bağlantılarını bir Pixel telefonundan alabilecek.

Ancak bu telefon ve tablet modellerini oldukça az insan kullanmakta. Umarız ki, desteklenen cihazlar listesi çabucak genişler.

OKU ►  Deniz yatı 'out', hava yatı 'in'
OKU ►  Gmail postanıza gelecek dosya eklerine dikkat

Google ise, Anında bağlan özelliğinin varlığı ve kullanılabilirliği konusunda bir yorum yapmaktan kaçındı.

Chrome OS’da çalışabilen Google Play ve Android, Anında bağlan özelliğini bu cihazlara kurabileceğimiz anlamına gelebilir.

Bu yeni güncellemeyi, Google’ın Android’e özel özellikler getiren işletim sistemleriyle, maliyeti az olan dizüstüler arasında bir köprü kurulduğu şeklinde okuyabiliriz.

Android ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox