Andy Rubin yeni bir akıllı telefon yapıyor

Gizem ve ilgi korelasyonu

Android’in yapımcısı Andy Rubin yeni bir akıllı telefon yapıyor. Ve bugün gizemli donanımının ilk resmini paylaştı. Resim sadece ince beyaz bir yazıyla görüntülenen batarya, saat ve ağ bilgisinin olduğu telefonun bir köşesinin anlık görüntüsünden ibaret.

Yeni cihaz Rubin’in firması olan Essential Products Inc.’dan geliyor. Firma, tablet, akıllı telefon ve mobil yazılımı konularında yoğunlaşıyor. Essential’ın gözde telefonu, internete bağlı ürünler zincirinin merkezi olarak işlev görecek. Telefonun prototipleri iPhone 7 Plus’tan daha büyük, çerçevesiz ve arkalığı seramik yapım. Rubin ve firması görüldüğü kadarıyla Apple 3D Touch’ın tescilli bir versiyonu ve manyetik şarj aksesuarları üzerinde çalışıyorlar.

OKU ►  "Android'in Babası" Andy Rubin, donanıma geri dönüş planlıyor

Rubin’in paylaştığı resim, köşeden köşeye 108p LCD ekranı  ve seramik gövdesi olan Xiaomi Mi MIX konsept telefonu andırıyor. Bununla birlikte tek bir tweet’te belirtilmiş bu denli az bir bilgi kırıntısı ile benzerliklerin tam olarak nerede başladığını (ve tabii nerede bittiğini) söylemek oldukça zor.

Essential’ın gözde akıllı telefonunun 2017 ortalarında piyasaya düşmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here