AOC yeni kavisli oyun monitörü AGON UltraWide’ı duyurdu

Nvidia G-SYNC özelliğine sahip ekran hem daha geniş hemde kavisli

 

19 Ocak 2017 Amsterdam’da tanıtımı yapılan AGON AG352UCG monitörü AOC markasının en iyi görüş açısına sahip bilgisayar ekranı olduğu iddiasıyla tüketicinin karşısına çıktı. 2000 mm’lik ekstra dar kavis yarıçapı sayesinde monitörün, oyuncuları aksiyonun tam da merkezine koyduğu ifade edildi. Monitörün NVIDIA G-SYNC teknolojisi sayesinde, kırılmayı, ekran tutukluğunu ve içerik gecikmesini en aza indirdiği belirtildi. Bunun sayesinde süper akıcı ve hızlı tepki süreli bir oyun deneyimi sağlandığının altı çizildi. Ayrıca 3440 x 1440 piksellik UltraWide QHD çözünürlükde, oyundaki dünyaları canlı ve yüksek ayrıntılı grafikler ile geniş 35 inçlik (88.9 cm) ekran üzerinde hayata söylendi. Lansmanda AOC Gölge Kontrolü gibi akıllı ekran ön ayarları ve kulaklık tutucu ve askısı gibi kolaylık sağlayan özellikler, AG352UCG modelinin espor uzmanları için mükemmel tercih olacağının altı çizildi.

Ekstra geniş monitör

AOC’nin AGON AG352UCG modeli, 3440 x 1440 piksel UltraWide QHD çözünürlüklü, 35 inçlik (88.9 cm) VA paneline sahip. Buda AGON’u sınıfındaki en geniş ekranlı monitörlerden biri haline getiriyor. 21:9 formatı ise, oyunculara pek çok oyunda sadece bir avantaj olmakla kalmayıp aynı zamanda da onların kendilerini oyuna kaptırmalarını sağlayan daha geniş bir görüş alanı da sunuyor.

OKU ►  ‘Sublevel Zero: Redux’ Playstation 4’e geliyor
OKU ►  Youtube mobil uygulaması, çok yakında video biçimlerini görüntüleyebilecek!

Akıcı oyun deneyimi

Monitörün 100 Hz’lik yüksek yenileme hızına ek olarak, AOC’nin AGON AG352UCG modeline dahil edilmiş NVIDIA G-SYNC modülü, ekran yenileme hızlarını, uyumlu NVIDIA grafik kartlarının GPU’su ile eşzamanlı hale getiriyor. Böylece, kırılmayı neredeyse ortadan kaldırırken aynı zamanda da ekran tutukluğunu ve içerik gecikmesini de en aza indiriyor. Ayrıca NVIDIA Ultra Low Motion Blur (ULMB- Ultra Düşük Hareket Bulanıklığı) teknolojisi de oyunculara hareket bulanıklığını ve hayalet görüntüleri azaltma seçeneğini sunuyor.

Rekabetçi oyunda sevseniz sadece rahatlamak için oyun da oynasanız bilgisayar başındayken kaliteli bir görüntüye ulaşmak herkesin hayali. Maalesef bu kaliteye ulaşmak, doların her gün rekor kırdığı şu günlerde biraz pahalı. Zira AGON UltraWide’ın üreticisi AOC, yeni monitörüne 899$ (3,400 TL) gibi bir fiyat biçmiş. Tanıtım etkinliğinde AOC AGON AG352UCG’ın tüketiciyle buluşma tarihinin 2017’nin Mart ayı içerisinde olduğunun da bilgisi verildi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox