Ghost Recon: Uyuşturucu karteline karşı

Date:

Tom Clansy’s Ghost Recon Wildlands’in uyuşturucu, aksiyon ve kan dolu dünyasına göz attık

Oyun dünyasının en sevilen bazı oyunlarına imzasını atan Ubisoft’un yeni oyunu Tom Clansy’s Ghost Recon Wildlands’ın çıkmasına birkaç hafta kaldı. Tom Clansy’nin mirasına sağdık çıkıp çıkmayacağını merak ettiğimiz şu günlerde oyunun hikayesiyle ilgili bildiğimiz şeyleri değerlendirdik.

En büyük açık dünyalı oyun

Ubisoft’tan yapılan açıklamalarda Mart ayının başında yayınlanması beklenen Tom Clans’ys Ghost Recon Wildlands, oyuncularla buluştuğunda bugüne kadar çıkmış olan en büyük açık dünya haritasına sahip olacak. Minyatür bir Bolivya’da geçecek oyunun ülkenin otantik ve egzotik havasına sadık kaldığı ifade edildi.

Acaba Karteller Bolivya’ya gelse?

İlk bakışta sadece çok oyunculu bir aksiyon oyunu gibi gözükse de Wildlands arka planında çok karmaşık ve gerçekçi bir konuya sahip. Yakın zamanda basına yaptığı konferansta, “Tom Clansy dünyasındaki her şey “acaba olaylar şöyle olsaydı” sorusunu soruyor” diyen oyunun hikaye direktörü Sam Strachman konuşmasına, “acaba yakın gelecekte Meksikalı karteller barışçıl sayılabilecek Boliviya’yı işgal etseydi ne olurdu” dedi.

Gerçek Bolivya dünyanın en çok Koka yaprağını yetiştiren ülke. Bu bitki, çay yapmaktan, ilaç sanayinde kullanılmaya hatta diş macunu olarak üretilmeye kadar birçok farklı alanda kullanılıyor. Ama Koka’nın asıl özelliği kokainin ham maddesi olması. “Acaba Meksikalı Karteller buraya gelse ve ülkenin büyük bir kısmını işgal etse” diyen Strachman, “doğru arkadaşlar ve yeteri kadar şiddet ile ülkeyi bir “narko bölge” durumuna getirmek mümkün olabilir” dedi. Wildlands’de işte tam bu olay Bolivya’nın başına gelen şey. Başında El Sueño isimli zeki olduğu kadar korkutucu olan Santa Blanca Kartel’i ülkeye gelir ve bir gün içerisinde dünyanın en büyük kokain üretici halini alırlar. Wildlands’in hayali karteli haftada 2 milyar dolar para kazanmaya başlar.

Ghosts’la Kartel karşı karşıya

Peki Clansy’nin kurguladığı bu dünyada ABD Özel Kuvvetleri Latin Amerika’nın en ücra köşelerinde ne yapıyor? Tabiki biz CIA’e bağlı çalışan bir ekibiz. Ghosts ekibini Bolivya’ya CIA’in Uyuşturucuyla Mücadele Departmanı (DEA) ile birlikte Birleşik Özel Operasyonlar Kumandanlığı (JSOC) getiriyor. Oyunun başında komutayı CIA dosya dedektifi Karen Bowman sağlıyor.

Olaylar Bowman’ın takımının büyük bir kayıp vermesiyle başlıyor. Gizli kimliğiyle kartele sızmış bir DEA ajanı olan Ricky Sandoval, Santa Blanca Kartel’i tarafından yakalanıyor. Ve işkence edilerek öldürülüyor. Bununla birlikte Kartel misilleme yapmak amacıyla La Paz’da bulunan ABD Büyükelçiliğine bombalı saldırı düzenliyor. İşte tam bu noktada Tom Clansy dünyasındaki en ölümcül özel harekat timi olan Ghosts göreve çağrılıyor. Görevleri ise taktiksel hedeflere odaklanarak Santa Blanca Karteli’ni Boliviya’dan temizlemek.

Operasyon’un kontrolü oyuncularda

Oyunda Özel Harekatçı bir ekibi kontrol ettiğimizin altını çizen Strachman, “Özel Kuvvetler ile Özel Harekatçıların çok önemli farkları var. Özel Kuvvetlere, işte senin hedefin şu git hedefi hallet dersin ve konu kapanır. Özel harekatçıların farkı ise askerlerin operasyonun gidişatına göre sahada karar verebilmeleridir. Buda bizim için oyunda kontrolün oyuncuda olduğu anlamına geliyor. Biz size muhtemel hedefleri vereceğiz, onlara ne yapacağınız size kalmış” dedi.

Oyunun çıkacağı günü iple çekerken çok fazla beklememize gerek kalmadığının da altını çizelim. Çünkü Ubisoft , oyunun çıkış tarihi olarak 7 Mart 2017 gününü işaretledi. Açık dünya üzerinde 4 kişiye kadar çoklu oyuncuyla oynamayı destekleyen Tom Clansy’s Ghost Recon Wildlands taktiksel aksiyon oyunu severlerin ihtiyacını karşılayacak gibi gözüküyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...