Kitle fonu kampanyası düzenleyen geliştiriciler hedeflerini 5.9 milyona çıkarttı

Kitle fonu kampanyası düzenleyen geliştiriciler hedeflerini 5.9 milyona çıkarttı

Sinema tarihinin klasiklerinden Apocalypse Now’ı oyun dünyasına taşımayı hedefleyen projeden ilginç haberler geldi. Ocak ayında Kickstarter sitesinde başlatılan kitle fonu kampanyasında toplanması hedeflenen $900,000’a, kampanyanın bitmesine 8 gün kalmasına rağmen yaklaşılamadı. Kampanya şu ana kadar $172,000 toplayabildi.

Bunun üzerine geliştirici firma çok ilginç bir çözüm yolu deniyor. Kitle fonu toplamak için kendi sitelerini kuran firma, burada tam 460 gün sürecek bir kampanyaya başladı. Bu kampanyanın hedeflediği fon miktarı ise $5,900,000. Eğer her şey plana göre giderse geliştirici firma oyunu 2020’de yayınlamayı planlıyor.

Bu gelişmelerin dışında oyunun içeriğiyle ilgili hiçbir değişme yok. Birinci kişi gözünden, hayatta kalma-korku temalı bir oyun olacak olan Apocalypse Now’da, Vietnam’ın sık ormanlarında Captain Willard’ı (Martin Sheen’in karakteri) yönetirken Cololen Kurtz’ü (Marlon Brando) suikast düzenlemeye çalışacağız.

Kurulan yeni sitenin sadece fon toplamanın üstünde bir hedefi var. Sitede oyun severleri buluşturmayı hedefleyen geliştirici aynı zamanda oyunla ilgili gelişmeleri de buradan oyucularla ve destekçilerle paylaşacak. Zaman zaman internet üzerinden canlı yayınlar yapılacak.Yani kurulacak internet sitesi Apocalypse Now sevenlerin ortak buluşma noktası haline gelecek.

OKU ►  “Apocalypse Now” filmi sizin de yardımlarınızla oyuna dönüşebilir

Fon kampanyasına katılanlara sunulan ödüller Kickstarter’la aşağı yukarı aynı, sadece ekstra olarak oyunun beta sürümü çıktığı zaman destek veren oyuncular bu sürümü deneyebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here