Galaxy Tab S3

Samsung’un yeni bir tablet çıkarması bekleniyordu. Dünya Mobil Kongresi hızla yaklaşırken, Samsung muhtemelen ‘ Galaxy Tab S3 ’ olarak adlandırılacak olan yeni tabletinin çıkışıyla ilgili basın açıklaması yapacak.

Mevcut sayısız haber sızıntısı ve söylentiye ek olarak yeni bir Galaxy Tab S3 görüntüsü online ortamda ortaya çıktı. Samsung tablet’in son görünümü, Galaxy Tab S2’ye benziyor. Ayrıca tek başına işlev gören S Pen kalemi de bulunuyor.

Sızdırılan model, winfuture.de isimli, kaynağı bilinmeyen bir yerden alıntı yapan Alman sitesine ait.

Yeni sızıntı neyi açığa çıkarıyor ?

Haber, Galaxy Tab S3’te tahminen basınca duyarlı S Pen Stylus kaleminin takılacağı bir yuvanın olmayacağına dair iddiaları onaylar mahiyette.

Buna ek olarak tabletin sadece 9.7 inch opsiyonuyla çıkacağına işaret eden haber, aynı zamanda Samsung’un, daha önceki modelinde olduğu gibi 8 inch’lik ek bir seçenek sunmayacağı görülüyor.

Galaxy Tab S3’ün ekran tipi olarak Galaxy Tab S2’deki 9.7 inch AMOLED ekrana sahip olacağı görülüyor. Çözünürlüğün 2048 x 1535 pixel civarında olması ihtimaller dahilinde.

Kamera olarak 12MP arka, ve 4.7 MP ön kameraya sahip olması beklenen cihazın aynı zamanda bir versiyonunun yalnızca Wi-Fi bağlantıyı desteklemesi beklenirken, diğer versiyonunun hem Wi-Fi, hem de gsm bağlantılarını destekleyeceği düşünülüyor.

OKU ►  Yapay zeka otizmin erken teşhisini sağlayacak

Tabletin siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renkte piyasaya çıkacağı zannediliyor. Gümüş renk, Galaxy Tab S2’de mevcut olan beyaz renk opsiyonunun yerini alacak gibi.

Samsung, Galaxy Tab S2’nin zamanının en ince ve hafif tableti olduğunu iddia etmişti. Tüketiciler Galaxy Tab S3’ün de ince ve hafif olacağını ümid ediyorlar.

Galaxy Tab S2’de S Pen desteği yoktu. Şimdiki modelde stylus (ekran kalemi)’un dahil olacak olması sevindirici bir eklenti olacak. Kalem aksesuarı Galaxy Tab serisine ek işlevsellik kazandıracak.

Fiyat ne olacak?

Son söylentilere göre tabletin fiyatının yaklaşık 580$ civarında olması bekleniyor. Bununla birlikte GSM bağlantıyı da destekleyen diğer modelinin daha yüksek fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor.

Cihazın çıkış tarihi

Galaxy Tab S3’ün, Samsung’un 26 Şubat’ta düzenleyeceği basın etkinliğinde açıklanması bekleniyor. Firmanın yapmış olduğu bu davet, çokça beklenen cihazın nihayet ortaya çıkacağının bir işareti olarak görülüyor. Tablet FCC ve Bluetooth sertifikalarını da almış durumda. Dolayısı ile Amerika’da da piyasaya çıkışından kısa bir süre sonra piyasaya sürülebilecek.

OKU ►  Akai müzik yapım uygulaması IMPC’yi Android ortamına getiriyor

Bakalım Galaxy Tab S3, bir önceki modelin gösterdiği başarının tekrarını gösterebilecek mi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here