Apple CEO’su Tim Cook bugün Twitter’da 23 Nisan

Yarım ‘Elma’ gönül kazanma stratejisi

Apple CEO’su Tim Cook bugün Twitter’da 23 Nisan ‘Ulusal Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan bir mesaj attı. Cook’un mesajında Türkiye’de kurulan birkaç billboardu içeren bir resim bulunuyordu. Resimler ülkedeki ‘genç yetenekler’ tarafından ulusal günü kutlamak üzere çekilmiş fotoğrafları ön plana çıkarıyor.

Apple ayrıca son birkaç yıldır Türkçe Youtube kanalına hepsi çocuklar gününü kutlayan mesajlardan oluşan videolar yüklüyor. “iPhone’da çekildi” kampanyası kullanılarak hazırlanan her bir reklam, 10 ila 11 yaşlarındaki çocuklar tarafından çekilen kısa video klipleri içeriyor.

OKU ►  Facebook Apple TV uygulamasının yakında geleceğini doğruladı

Dün yüklenen en sonki videoda yavaş çekimli bir martı görünüyor.

Diğer bir ‘Çocuklar Günü Apple’ reklamı, farklı perspektiflerden, yakın çekim hayvan görüntülerinden ve diğer yavaş çekim görüntülerden oluşan  “iPhone’da çekildi” vidyografisini içeriyor.

“iPhone’da çekildi” kampanyası yıllardır devam ediyor. Apple özel ulusal bayramları kutlamak için benzer stratejiyi kullanıyor. Şubat ayı başlarında firma, ‘Karnaval’ın farklılık, çeşitlilik ve özgürlüğü ifadesi’ni ön plana çıkaran Karnaval’a özel bir videoyu firmanın YouTube Brezilya hesabına yüklemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here