Yeni sızıntıya göre OLED ekran kalacak ama kavisli olmayacak

Yeni sızıntıya göre OLED ekran kalacak ama kavisli olmayacak

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 8 için heyecanlandığımız birçok özellik bulunuyor. Bunlardan bazıları telefonun yeni boyutu, yüz tanıma sistemi ve belki de en önemlisi ekranının kavisli tasarımı. Ama eğer kavisli ekran için heyecanlananlardansanız üzücü bir haberimiz var. Yeni habere göre Apple, iPhone 8’de bulunacak olan OLED kavisli ekran dizaynından vazgeçmiş.

Haber MacRumors’dan geldi. IHS Markit analisti Wayne Lam’in haberine göre Apple, yeni telefonu iPhone 8’de ilk kez kullanacağı kavisli ekran tasarımından vazgeçti. Lam haberde, “Apple muhtemelen OLED ekranı düz bir tasarımla kullanıcılara sunacak” şeklinde konuştu.

Bu durum kavisli ekran haberlerinden sonra heyecanlanan Apple sevenleri tabi ki üzecek. Özellikle Samsung’un sevilen OLED “Edge” telefonunun başarısından sonra Apple’ın bu dizaynı takip etmesini bekleyen birçok kişi bulunuyor.

Bununla birlikte Lam’in haberine göre iPhone 8, LG G6’nın yolundan gidecek ve düz ekranı üzerinde daha uzun bir görüntü boyutuna (aspect ratio) sahip olacak. Bu sayede telefonun ekranı daha büyük bir alana sahip olacak.

OKU ►  iOS 10.3 güncellemesinden önce verilerinizi mutlaka yedekleyin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here