Apple, Samsung’a 70 milyon bükülebilir OLED panel siparişi

En gelişmiş OLED teknolojisi Samsung’da

Habere göre bu yılın sonlarında çıkması beklenen gelecek iPhone modelinde kullanılmak üzere Apple, Samsung’a 70 milyon bükülebilir OLED panel siparişi verdi.

Nikkei Asian Review’a konuşan IHS Markit isimli araştırma firmasının üst düzey yöneticilerinden David Hsieh “Apple bu yıl Samsung’a 70 milyon adet OLED panel siparişi verdi. Bununla birlikte Samsung beklentilerin aşılması ihtimaline karşı Apple için 2017 yılında 95 milyon adetlik seri üretim yapmaya hazırlanıyor” dedi.

Hsieh Samsung’un OLED ekran panellerinin tek tedarikçisi olabileceğini zira mevcut piyasada en gelişmiş teknolojiye sahip olduğunu söyledi.

Hsieh “Bu 70 milyon adet telefonun bir kısmı bu yıl dağıtılmayarak, teslimatları talep doğrultusunda gelecek yıla sarkabilir” dedi.

Apple’ın, iPhone’un 10. Yıldönümünü simgeleyen iPhone 8 modellerini bu yıl piyasaya sürmesi bekleniyor. Son çıkacak modelin çok az eğimli bir OLED ekranlı, 5.2 inch büyüklüğünde bir panele sahip olması bekleniyor. 4.7 ve 5.5 inch büyüklüklerindeki diğer iki iPhone modelinin eğimli olmayan LCD ekranlara sahip olmaları bekleniyor.

OKU ►  Bu eklenti reklamcıları oldukça zora sokacak

Taipei’de bulunan Yuanta Yatırım Danışmanlık firması’ndan Jeff Pu Nikkei’ye Apple’ın bu yıl 100 milyon kadar iPhone dağıtımı yapabileceğini, bunlardan 55 milyonunun OLED iPhone olabileceğini söyledi.

Kaynak aynı zamanda yeni iPhone modellerinin kablosuz şarj özelliğini destekleyeceklerinin ve suya dayanıklı olacaklarının beklendiğini de sözlerine ekledi. Üç modelden biri yüz tanıma fonksiyonuna imkan veren 3D sensöre sahip olabilir. Premium iPhone varyantında home tuşu olmayabilir. Bununla birlikte diğer iki modelin home tuşu özelliğini koruyacakları belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here