Apple, Siri, kablosuz şarj ve Smart Dock patenti verdi

Siri ve kablosuz bir şarj cihazına sahip olabilecek bir iPhone dock

Apple, bu hafta Apple’ın yeni HomePod’u ve kablosuz olarak şarj edilen iPhone 8’in söylentileri ile birlikte gelen özelliklerinden ilginç olan yeni bir patent anlaşmasına vardı: Siri ve kablosuz bir şarj cihazına sahip olabilecek bir iPhone Smart dock. Apple, Siri ve kablosuz şarj ile smart dock üzerinde patent verdi.

OKU ►  Apple Siri’ye yeni numaralar öğretiyor
Siri ve kablosuz bir şarj cihazına sahip olabilecek bir iPhone dock
OKU ►  iPhone kullanıcıları kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir
iPhone

Resmi olarak “taşınabilir bir elektronik cihazın ses tanıma modunu aktive etmek için kullanılan Smart dock” un patent alanı oldukça geniş. Bir iPhone yerleştirildiğini fark edebilen ve kullanıcıların bir odadaki bir telefonu kontrol etmesini sağlamak için sesli komutları dinleyebilecekleri bir mikrofonu etkinleştiren bir portu kapsıyor.

Başka bir deyişle, bu bir Siri iskelesi. Patent ayrıca kablosuz şarj da dahil olmak üzere söz konusu iPhone’u şarj etmek için birden fazla yolu içinde bulunduruyor. Bir mikrofon ve bir hoparlöre sahip basit bağlayıcıları, düğmeler ve ekranlara sahip tam teşekküllü minyatür bilgisayarlara kadar uzanan yuvaları tanımlıyor. Yani tam tekmil bir donanımsal altyapı sunuyor.Siri ve kablosuz bir şarj cihazına sahip olabilecek bir iPhone dock

OKU ►  IPhone 8 dedikoları çoktan başladı

Şimdi, piyasadaki yaygın spekülasyonlara girmeden önce, bunun gerçek bir ürün duyurusu değil, bir patent anlaşması olduğunu hatırlatalım. Burada ilginç olan ise, bunun Apple’ın HomePod stratejisiyle nasıl bir ilişkisi olabileceği. Kendim de dahil olmak üzere bir çok kullanıcı, Apple’ın 349$ olan HomePod’u, Amazon’un 50$ lık aynı görevi gören ürünü olmasına rağmen, bu ürünün tek başına 180$’ lık Echo ile rekabet edebileceğini iddia ediyor.

Apple dijital asistan entegrasyonu

Siri ile infüz edilen bir iskele, Apple’ın dijital asistanını evlerine entegre etmek isteyen kullanıcılar için daha küçük, daha ucuz bir seçenek olarak Eko Nokta gibi çok işe yarayabilir. Apple’ın 2012’de tekrar bu patent için başvurduğuna da ayrıca dikkat çekmek de önemli. Bu da şirketin yıllarca geliştirdiği ve rafine ettiği bir düşüncesi olduğu anlamına geliyor. Bunun yanı sıra bu geliştirmesi yapılan ürünler özelinde muhtemel ürünlerin uzun süre önce geliştirilmesinin sonlandığını ifade ediyor olabilir. Yani bu aşamada geleceğin ürünlerinin tasarımı aşamasına girilmiş anlamına gelir.

OKU ►  Dans öğreten çoraplar

Yine de, herhangi bir Apple patentinde olduğu gibi, Cupertino’daki zihinlerin ne düşündüğünü görmek her zaman ilginç olacak ve dikkat çekecek. Bir kablosuz şarj, Siri dock asla meyve vermeye de bilir. Ancak yine de olabilecekleri hayal etmek güzel.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox