Apple sonunda iPhoneSE’nin 16 GB’lık serisini bitiriyor, artık 399$’a 32GB alınabilecek

Apple sonunda iPhoneSE’nin 16 GB’lık serisini bitiriyor, artık 399$’a 32GB alınabilecek

Küçük boyutlu iPhone severlerine müjdeli haber, Apple hediye olarak ekstra hafıza veriyor. Bugün, iPhone SE’nin şuan ki hafızasını ikiye katladığını duyurdu.

Yeni dört inç ekranlı iPhone, 16 GB veya 64 GB yerine, 32GB veya 64 GB’lık hafızalar ile piyasaya çıkacak. Bu hafıza artışı, 128 GB’lık model için küçük bir fiyat farkı içerirken (499$ + 50$), 399$ olan başlangıç modeli ise hiçbir fiyat farkı içermeyecek.

Bütün İOS cihazlarında, çıkarılabilir hafıza kartı olmadığı için, kullanıcılar hafızayı arttırma imkanına sahip değil. Telefona yerleştirilen depolama alanı ne kadarsa, kullanıcılar ancak buna sahip olabiliyor. Dolayısıyla daha çok hafıza verilmesi, memnun edici bir durum.

OKU ►  Apple'dan kırmızı renk iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Apple eleştirilere cevap verdi

Apple, 2012’de çıkarttığı, dört inçlik iPhone 5 modeline tekrar hayat vermek için, bir sene önce iPhone SE modelini çıkartmıştı. Daha küçük iPhone severleri memnun etmek için yaptığı bu hareket, hafıza bakımından pekte cömert bir hareket değildi.

Apple, akıllı telefonlar tarafından yapılan, zengin medya paylaşımlarında gerekli olan yüksek hafızaya rağmen, 16GB’lık seriler çıkartmasından dolayı eleştiriliyordu. Sonunda bu eleştirileri dinledi gibi gözüküyor. 399$’lık başlangıç fiyatına hiçbir zam yapmadan, hafızayı ikiye katlaması da bunun bir işareti.

OKU ►  Apple'dan yeni ucuz iPad

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here