Sosyal medya sitesi mevsimlerin gelişini böyle kutlayacak

Sosyal medya sitesi mevsimlerin gelişini böyle kutlayacak

Facebook’un Haber Kaynağı sayfası bundan sonra daha renkli. Goodwill ekibinin önderliğinde başlatılan çalışmayla artık Facebook özel günlerde ve hava durumuna göre kullanıcıları karşılama mesajı ile selamlayacak.

Bugünden itibaren başlanılan yenilikle artık yeni giren mevsimler için de kullanıcılar animasyonlarla karşılanacak. Eğer güney yarım kürede yaşıyorsanız Facebook sizi Sonbahar animasyonlarıyla selamlayacakken kuzey yarım kürede yaşayanları ise İlkbahar mesajları bekliyor olacak.

Bu yenilik Facebook’un sadece mobil versiyonuna geliyor. Bu özellik Facebook’un hem iOS hem de Android versiyonlarına geldi.

Animasyonların arkasında Facebook’un kendi ekibinin içindeki illüstratörler ve sanatçılar ekibi bulunuyor. Facebook, bu selamlama animasyonlarının yeni mevsimi kutlamak ve Haber Kaynağı sayfasını biraz renklendirmek dışında başka hiçbir işlevi olmadığını kaydetti.

Goodwill ekibi yaptığı açıklamada, Facebook kullanıcılarının hislerini daha iyi anlatabilecekleri bir ortam sağlamanın ana amaç olduğunu vurguladı. Buradaki asıl amaç kullanıcıların yeni selamlama animasyonlarına tıklaması ve mesajları kendilerine göre ayarlamaları. Bu ufak bir özellik gibi gözükse bile sosyal medya sitesi bu sayede networkünü genişletmeyi hedefliyor.

OKU ►  Facebook donanıma yönelik çalışmalarını yakında açıklayabilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here