Apple Watch’a “Theater Mode” geldi

Artık Apple Watch’ınızı bir tuşla sizi rahatsız etmeyecek hale getirebileceksiniz

Apple akıllı saatleri Apple Watch için yeni güncellemesi watchOS 3.2’yi yayınladı. Yeni sürümle gelen yenilikler arasında Theater Mode yanı “Tiyatro Modu” bulunuyor.

Nedir bu Tiyatro Modu

Tiyatro modu ya da sinema modunun çok basit bir işlevi var. Oda Apple Watch’unuzu susturmak. Ana menünüze eklenen tiyatro maskelerini imgesiyle kapatıp açabildiğiniz bu mod akıllı saatinizin siz bir şeyle uğraşırken (mesela tiyatro oyunundaysanız) sessiz kalmasını sağlıyor. Eğer bir mesaj veya bildiri alırsanız saatiniz hiçbir tepki vermiyor. Aynı zamanda normal modundayken eğer bileğinizi kaldırısanız Apple Watch’ınızın ekranı hemen açılır. Tiyatro Modu’ndayken ekranını açılmıyor. Bu sayede rahatsız her kolunuzu kaldırdığınızda rahatsız edici bir ışıktan kurtulmuş oluyorsunuz.

Akıllı saat kullanıcıları Tiyatro modundayken isterlerse saatlerinin ekranına dokunarak ana menüye ulaşabilecekler. Bununla birlikte mesajlarınız ve bildirileriniz saatinize ulaşacak ama sadece uyarı sesi verilmeyecek.

Tiyatro modunun önce iOS işletim sistemi kullanan cihazlara geleceği iddia edilmişti. iPhone’ları karanlık ortamlarda daha rahat kullanmaya yarayacak bir mod olması bekleniyordu. Ama aslında Tiyatro Modu Apple Watch için tasarlanmış.

OKU ►  Apple Watch 2 ile neler yapabilirsiniz?

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox