Apple Watch’a “Theater Mode” geldi

Date:

Artık Apple Watch’ınızı bir tuşla sizi rahatsız etmeyecek hale getirebileceksiniz

Apple akıllı saatleri Apple Watch için yeni güncellemesi watchOS 3.2’yi yayınladı. Yeni sürümle gelen yenilikler arasında Theater Mode yanı “Tiyatro Modu” bulunuyor.

Nedir bu Tiyatro Modu

Tiyatro modu ya da sinema modunun çok basit bir işlevi var. Oda Apple Watch’unuzu susturmak. Ana menünüze eklenen tiyatro maskelerini imgesiyle kapatıp açabildiğiniz bu mod akıllı saatinizin siz bir şeyle uğraşırken (mesela tiyatro oyunundaysanız) sessiz kalmasını sağlıyor. Eğer bir mesaj veya bildiri alırsanız saatiniz hiçbir tepki vermiyor. Aynı zamanda normal modundayken eğer bileğinizi kaldırısanız Apple Watch’ınızın ekranı hemen açılır. Tiyatro Modu’ndayken ekranını açılmıyor. Bu sayede rahatsız her kolunuzu kaldırdığınızda rahatsız edici bir ışıktan kurtulmuş oluyorsunuz.

Akıllı saat kullanıcıları Tiyatro modundayken isterlerse saatlerinin ekranına dokunarak ana menüye ulaşabilecekler. Bununla birlikte mesajlarınız ve bildirileriniz saatinize ulaşacak ama sadece uyarı sesi verilmeyecek.

Tiyatro modunun önce iOS işletim sistemi kullanan cihazlara geleceği iddia edilmişti. iPhone’ları karanlık ortamlarda daha rahat kullanmaya yarayacak bir mod olması bekleniyordu. Ama aslında Tiyatro Modu Apple Watch için tasarlanmış.

[irp posts=”5744″ name=”Apple Watch 2 ile neler yapabilirsiniz?”]

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...