‘Apple WWDC’ etkinliğinin tarihi belli oldu

Date:

Uygulama geliştiricileri buluşturan etkinlik Haziran 5’te düzenlenecek

Apple’ın her yıl düzenlediği geliştirici konferans/etkinliği, WWDC’nin Haziran’ın 5’inde başlayacağı duyuruldu. Etkinlik dört gün sürecek ve Haziran’ın 9’unda bitecek.

Etkinlik, Apple için aynı zamanda basın konferansı olma özelliğini de taşıyor. Bu konferanslarda Apple, kendi geliştirdiği birçok yazlımı tanıtma fırsatı buluyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda yeni bir cihaz tanıtılması beklenmiyor. Zira WWDC çoğunlukla yazılım üzerine odaklanan bir etkinlik.

Bununla birlikte MacOS, iOS, WatchOS ve tvOS’in yeni sürümlerini görmeyi bekliyoruz. Belki de bunların yanında gelecek ufak sürprizler de olabilir. Etkinliğe yaklaştıkça Apple’ın bize neler sunacağına dair daha fazla ipucuna da ulaşacağımızı tahmin ediyoruz.

Tam onbeş senelik ömründe WWDC ilk kez San Francisco’yu es geçerek San Jose’ye odaklanacak. Bunun en büyük seebi olarak etkinliğin düzenlendiği Mascone West konferans salonunun tadilatta olması gösterildi. Etkinlik bu sebeple San Jose’nin McEnery Convention Center’da düzenlenecek.

[irp posts=”7968″ name=”Facebook Apple TV uygulamasının yakında geleceğini doğruladı”]

Eğer etkinliğe katılmak istiyorsanız Apple Developer Program yada Apple Developer Enterprise Program’larından birine üye olmanız gerekiyor. Basitçe söylemek gerekirse etkinlik sadece Apple geliştiricilerine açık. Katılım başvuruları Mart 27’de başlayacak.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...