Apple, önümüzdeki yıl iOS ve macOS'a getireceği yeni emojilerin bir kısmını gözler önüne sundu

Apple, önümüzdeki yıl iOS ve macOS’a getireceği yeni emojilerin bir kısmını gözler önüne sundu

Apple ürünlerini sizde kullanıyor musunuz? Mutlaka ki bu sorunun cevabı pek çoklarınız tarafından evet. Peki emojiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yine pek çok insan tarafından artık hayatın ta kendisi ve kendini ifade etme araçlarının en önemlilerinden biri haline geldi. Peki daha çok emoji ister miydiniz? Zaman zaman şu sembolün ya da ifadenin de emojisi olsun dediğiniz oluyor mu? Bu sorulara evet diyorsanız şimdi sıkı durun. Çünkü size iyi bir haberimiz var: Apple, bugün, bu yılın ilerleyen aylarında iOS, macOS ve watchOS platformlarına yeni emojiler ekleyeceğini duyurdu. “Dünya Emoji Günü” kutlamasında yeni çıkaracağı bu yepyeni karakterlerden birkaçını meraklılarının beğenisine sundu. Apple, önümüzdeki yıl iOS ve macOS’a getireceği yeni emojilerin bir kısmını gözler önüne sundu. İşte onlardan bazıları:Apple, önümüzdeki yıl iOS ve macOS'a getireceği yeni emojilerin bir kısmını gözler önüne sundu

OKU ►  Apple, geliştiriciler için iOS 11 Beta 3’ü yayınladı
Apple, önümüzdeki yıl iOS ve macOS'a getireceği yeni emojilerin bir kısmını gözler önüne sunduApple’ın, en son Unicode 10 standardını almasının ardından 56 yeni eğlenceli emoji ekledi. Bu emojiler, eğlence temalı emoji listesi ile birlikte “Patlama Kafası”, “Çılgın Yüz”, “Monokle Yüz” ve “Sandviç” emoji gibi yakında kullanıma sunulacak klasikleri içeriyor.
OKU ►  Sevilen oyun Vainglory 2.1 yamasıyla oyuncuların karşısına çıkıyor

Apple, önümüzdeki yıl iOS ve macOS'a getireceği yeni emojilerin bir kısmını gözler önüne sunduBunlardan herhangi biri size şimdiden tanıdık geliyorsa bunun sebebi şu: Unicode 10 bu yılın başında 20 Haziran’da Unicode Consortium tarafından resmi olarak bir kısmını yayımlamıştı. Ancak Unicode, yeni emoji ve metin karakterlerinin ne olduğuna karar veren kuruluştur. Buradan geçtikten sonra, emoji için kendi üretimlerine yönelik tasarımlar yapılması ve yayınlanması üreticilere kalmıştır. Standart olarak yayınlandıktan sonra genellikle bu süreç birkaç ay kadardır. Bununla birlikte, büyük ölçüde şirkete bağlı bir durumdur: Örneğin Android O beta’sında zaten kullanılabilecek yeni emojiler var. Bu yüzden geliştirme süresi tamamen isteklerine kalmış.

OKU ►  WhatsApp'tan IOS'un fotoğraf ve video albümlerine filtre özelliği

Apple, önümüzdeki yıl iOS ve macOS'a getireceği yeni emojilerin bir kısmını gözler önüne sundu

Apple, yeni emojilerinin ne zaman uygulamaya ekleneceğinin tarihini henüz açıklamadı. Ancak bu sonbahar için planlanan iOS 11 ve macOS High Sierra güncellemelerine eklenecek gibi görünüyor. Elbette bu bizim tahminimiz. Daha önceki MacOs güncellemesine dayanarak bu saptamayı yapmak oldukça akılcı görünüyor. Çünkü daha önceki güncellemelerde sinyalleri verilen eklemeler ise bir sonraki güncelemeler içinde genelde yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here