Apple’ın iMessage’ı artık müşteri hizmetleri hattı oluyor

Apple’ın iMessage’ı Businees Chat adını verdikleri bir hizmetle ortaya çıkıyor

Apple kullananların yakından tanıdığı mesajlaşma yazılımı olan iMessage’a yeni bir özellik getirilerek, müşteri hizmetleri hattı oluyor. Businees Chat adını verdikleri bu hizmet sayesinde kullanıcılarına iMessage üzerinden destek verilecek. Apple, bu hizmeti ile birçok firmanın odak noktası haline gelecek gibi görünüyor.

Business Chat, tüketicilerin firmalar ile iletişime geçmesini kolaylaştıracak. Ayrıca, bu hizmet, Apple’ın uygulamaları olan Siri, Haritalar, Safari gibi uygulamalar ile entegre halde çalışacak. Ve, şunu da es geçmemek gerekir ki, sadece bu saydığımız uygulamalarla değil, Apple’ın Apple Pay adındaki ödeme sistemiylede entegre olacak. Firmalar ile iletişim iMessage ile sağlansa da görüşmeler kendi uygulamaları üzerinden başlayacak. Apple’ın amacı, bir uygulama ile çok işlem yapılabilmesini sağlamak. Böylelikle, insanlar tek bir uygulama ile çok işlem yapabildikleri uygulamayı seçeceklerdir.

Apple’ın iMessage’ı Businees Chat adını verdikleri bir hizmetle ortaya çıkıyor

Bu hizmet için henüz kesin bir tarih verilmedi. Fakat, 9 Haziran tarihinde WWDC 2017 etkinliğinde gerçekleşecek olan bir konuşmada açıklanması bekleniyor. Kesin olan bir şey ise, uygulama kullanım aşamasına geçtiğinde, firmalar ile iletişim daha da kolaylaşacak.

OKU ►  Google resim boyutunu küçültecek yeni bir algoritma geliştirdi

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox