Araç paylaşım servisi Lyft, Jaguar’ı listeye kattı

Jaguar Land Rover

Lyft’te çalışanlar için mutlu olmayı gerektiren bir çok neden var, fakat komşuları Uber’in başına gelenlere güldükleri de söylenemez. Araç paylaşımı firması son olarak 600 milyon dolar daha yatırım yaparak bir rekora imza attı. Bunun 25 milyon doları Jaguar Land Rover ’dan geldi. Fakat Jaguar’ın tedarik ettiği tek kaynak nakit para değildi: Aynı zamanda otonom araç testine yardımcı olmak için bir araç filosu da gönderiyor.

Aslında para Jaguar’ın ‘seyyar hizmetler işletmesi’ adlı birimi olan InMotion’dan geliyor. InMotion, otonom araştırmada ortağıyla eşlemeye yardımcı olacak. Lyft sürücüleri keyifli sürüşler yapacak olmakla birlikte ne tip Jaguar ve Land Rover araçların temin edileceği henüz belli değil. JLR’ın seçkin bir araç üreticisi olduğunu ve Lyft’in Uber Black’e karşı alternatifini uygulamaya koyduğunu da belirtelim.

Jaguar Land Rover, Lyft’in wagonuna dahil olan ilk firma değil. Travis Kalanick ve firması hedeflerini bir bütün olarak yutmayı seviyorlar ama Lyft, sektörde yer alan büyük oyuncularla el sıkışmayı tercih ediyor. En büyük rakip Google’ın otonom araç ünitesi olan ‘Waymo’ olmalı fakat nuTonomy de Lyft’in hızla büyüyen arkadaş listesinin bir diğer üyesi artık. Belki de temiz araç-paylaşımı hizmetlerinin her zaman sonda geldiklerine dair deyim, tam olarak doğru değildir.

OKU ►  NASA’nın yayınladığı inanılmaz fotoğraflar

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox