Arayanı bilmek artık çok kolay

Date:

Aramalar e-posta listenizdekilerle ilişkiliyse

Yahoo posta uygulamasına iki yeni özellik ekledi. Bu özellikler ile kullanıcılar hem e-postalarındaki kişilerle bağlantılı telefon numaralarının kime ait olduğunu kolayca belirliyor, hem de kamera tepsilerinde bulunan resimleri anlık olarak masa üstü posta kutusu ile eşleştirebiliyorlar.

Özelliklerden ilki (Caller ID), arayanın kimliğini e-posta iletişim numaraları ile karşılaştırarak tespit etmektedir. Bu özelliği aktive etmek aynı zamanda daha önce aranan numaraların arama geçmişinde güncellenmesini sağlamakla birlikte, arama yapılan kişinin bilgi etiketine yapılan aramanın notu da düşülmüş oluyor.

İkinci yeni özellik ‘Fotoğraf Yükleme’ olarak adlandırılıyor. Özellik etkinleştirildiği zaman Yahoo, telefon kamerası uygulamanızda bulunan resimlerin doğrudan masa üstü e-posta hesabınıza aktarılmasını sağlıyor ve bu uygulamada mevcut olan resim algılama teknolojisi sayesinde çekimler arasında özel arama yapmanıza olanak sağlıyor. Görüntü algılama vaadinde bulunan yazılımı sayesinde masa üstü uygulama içerisinde yapılacak ‘Sahil’ ya da ‘Kar’ gibi arama terimleri, yapılan arama ile ilgili resimleri karşınıza getirecektir. Bu resimler yalnızca siz ve alıcı tarafından görüntülenebilecektir. Tabii eğer hesabınız hacklenmezse. Malum, 2014 yılında Yahoo’da 500 milyonun üzerinde kullanıcının hesabı çalınmıştı.

Her iki özellik de iOS ve Android üzerinde kullanılabilir olmakla birlikte kullanıcılar, e-posta uygulamalarının ayarlar bölümünden her bir özelliğin güncellemesini gerçekleştirebilirler.

Kullanıcılarını e-posta yönlendirme işleminden mahrum bırakan, hatta tarayıcılarında reklam engelleyici eklentiler kullananları kısıtlayan bir firmanın e-posta servisi olarak Yahoo Mail’in zehir gibi güncellemelerinin tanınıyor olmasını bekleyemeyiz. Dolayısı ile her ne kadar iOS işletim sistemi ‘Caller ID’ ye e-posta bilgisi sağlasa ve hem iOS, hem de Android Yahoo’ya bulut-foto eşleştirme servislerini sunsalar da, bu eklentilerin geniş tabanlı bir etkiye sahip olacağı pek ihtimal dahilinde değil.

 

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...