IBM Machine Learning’in IBM Power System’e güç vermesi bekleniyor

IBM Machine Learning’in IBM Power System’e güç vermesi bekleniyor

Bugün duyurulan IBM Machine Learning, yeni bir yapay zeka teknolojisi. Bu sistemin amacı yüksek hacimli analitik modelleri özel bulut depolarında çalışabilmesi. Bu sayede yapay zeka kendi kendini geliştirecek ve çalışacak. Yeni platform IBM’in daha önce geliştirdiği Watson Machine Learning’in temelini kullanıyor.

“Amacımız dataları kullanıcılarımız için basit ve ulaşılabilir hale getirmek” diyen IBM Analytics yöneticisi Rob Thomas, “eğer bugünkü data dağılımına bakarsanız %90’ının Google tarafından aranamadığını göreceksiniz. Yani ne basit nede ulaşılabilir. Birçok data kurumsal firewallların arkasına saklı özel bulutların içerisinde” şeklinde açıklama yaptı.

OKU ►  IBM’in akıllı asistanı siber güvenlik uzmanları için tasarlandı

Watson Learning Machine’in halka açık cloud depolamasında kullanılan merkezi öğrenme yeteneğini aldıklarını ifade eden Thomas, “bu hizmeti özel bulutlarda uygulayacak hale getirdik. Buna da dünyadaki en önemli depolama alanlarından başladık, yani ana sistemler (mainframe)” dedi.

Yeni sistemin her tür programlama dilinde (Scala, Java, Python gibi) çalışabileceği belirtildi.

Thomas ayrıca bu sistemin hiçbir ek masrafa, gecikmeye ve riske sebep vermeyeceğinin de altını çizdi. Bununla birlikte yeni geliştirilen sistemin analitik alanında yeni ufuklara yelken açacağının da müjdesini verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here