Masaüstü Gmail uygulamasında video eklerini indirmeden direkt sayfanın üzerindeyken izleyebileceksiniz.

Mailler için büyük, Google için küçük bir adım.

Google, Gmail’in desktop uygulamasına küçük ama çok faydalı bir özellik getiriyor. Bu özellik maillerinde video gönderen veya video gönderilen her kim varsa onları etkileyecek bir özellik. Şuandan itibaren masaüstü Gmail uygulamasında video eklerini indirmeden direkt sayfanın üzerindeyken izleyebileceksiniz.

Video eklerini isterseniz hala indirebiliyorsunuz. Ancak dosyaya tıkladığınızda YouTube’un oynatıcısına benzer bir video oynatıcı çıkacak. Bu oynatıcı üzerinden videoda geriye gidebilecek,videonun kalitesini, ses seviyesini ayarlayabileceksiniz. Hatta Chromecast cihazınız varsa oraya da yansıtabileceksiniz.

Google bu özelliğin bütün kullanıcılara çıktığını ancak bazı kullanıcıların 15 güne kadar bu güncellemeyi göremeyebileceklerini söylüyor.

OKU ►  Google resim boyutunu küçültecek yeni bir algoritma geliştirdi

Telefonunuzdan bir video gönderdiğiniz durumlarda bu özellikle daha kullanışlı hale gelecektir. Gönderdiğiniz kişi bir kaç adım daha az atarak videoyu direkt izleyebilecek. Tabi şunu unutmamak da fayda var, Gmail ek dosyaları 50MB’ı geçememekte. Daha uzun ve boyutu yüksek ya da daha kaliteli bir video göndermek istediğinizde tek başınızasınız, bilesiniz. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here