Kırılan iPhone ekranınızı

Ekran değişimi garanti kapsamını bozmuyor

Yani kırılan iPhone ekranınızı tanıdık bir tamirciye değiştirtecek olursanız Apple diğer olası sorunları gidermek için hala devrede olacak. Daha önce Apple’dan başkasına ekran değişimi yaptırdığınızda tek başınıza kalıyordunuz.

Tabii bunun için bazı koşullar söz konusu : olası herhangi bir tamirat görüntüyle ilgili olmamalı. Yani eğer başkalarına yaptırdığınız berbat bir işi Apple’ın düzeltmesini istiyorsanız, ücretin hepsini ödemek durumundasınız. Ve tabii cihazınız da hala garanti kapsamında olmalı.

Apple konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmamış olmakla birlikte, Apple’ın, kırık ekranlarını bulundukları yerdeki bir tamirciye yaptırmış olan iPhone kullanıcılarının telefonlarının diğer parçalarının onarımına bakacak olması iyi bir haber.

OKU ►  Oyun oynayan sayısı 30 milyona ulaştı

Fakat yine de üçüncü taraflarca yapılacak herhangi bir tamirat garantinizi devre dışı bırakacaktır. Dolayısı ile eğer telefonunuz Apple haricindeki bir tamirci/firma tarafından onarıldı ya da parçaları değiştirildiyse, Apple’ın iPhone’unuzu tamir etmesini isteyecek olursanız tam ücret durumunda kalacaksınız.

Bildirildiğine göre bu tamirat işlemleri Amerika ve Kanada’da geçerli olacak. Diğer bazı bölgelerin de kapsam dahilinde olması ihtimali söz konusu olmakla birlikte Apple haricinde bir tamirciye tamirat yaptırmadan önce bölgenizdeki Apple mağazası ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here