ASELSAN, Malezya’da yeni bir şirket kurdu

ASELSAN Malaysia Sdn Bhd unvanlı şirket kuruldu

ASELSAN uzaktan komutalı silah sistemleri ile ilgili faaliyet göstermesi amacı ile “ASELSAN Malaysia Sdn Bhd” unvanlı bir şirket kuruldu. Dünyanın en çok ve en hızlı büyüyen şirketleri arasında dördüncü sırada yer alan ASELSAN, yeni bir adım attı. Ve, Malezya’da bir şirket kurdu. ASELSAN’ı daha önce duymadıysanız, sizler için öncelikle biraz ASELSAN hakkında konuşalım istiyorum.

Az öncede belirttiğim gibi, ASELSAN, dünyanın en çok ve en hızlı büyüyen şirketlerin arasında dördüncü sıraya oturmayı başarıyor. %29 gibi bir artış ile SAMSUNG gibi birçok şirketi geride bırakan bu şirket, en iyi yüz şirket sıralamasında 22 basamak birden tırmanıyor ve 65.sıraya yükseliyor. Dünya savunma sanayisinde adından oldukça sık bahsettiren bir şirket olmuştur. ASELSAN (Askeri Elektronik Sanayi) elektronik, savunma ve yazılım alanlarında ürünler ve projeler üreten bir kurumdur. 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ile alakalı cihaz ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulmuştur.

ASELSAN Malaysia Sdn Bhd unvanlı şirket kuruldu

OKU ►  Akıllı telefon Meizu Pro 7 yarın resmi olarak tanıtılacak

ASELSAN, Savunma Sistem Teknolojileri, Radar Elektronik Harp İstihbarat, Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri ile birlikte çalışmaktadır. Radar sistemleri, silah sistemleri, elektronik harp sistemleri, aviyonik gibi sistemler bünyesinde ürün ortaya çıkarmaktadır. Şirket, 2013 yılı içerisinde cirosunu 1.1 milyar dolara çıkararak, SAMSUNG, MITSUBISHI gibi dünya devlerini geri bırakarak, savunma sanayisindeki yerini sağlamlaştırmıştır. Bu yıl, gelişmekte olan ülkelere bir rapor hazırlayan SIPRI, hazırladığı raporda ASELSAN için 2010 yılında listeye girmesine rağmen çok hızlı bir şekilde yükseldiği şeklinde ifadelere yer verdi.

ASELSAN hakkında özet geçtikten sonra gelelim haberimize. ASELSAN, bir açıklama yaparak, uzaktan komutalı silah sistemleri ile faaliyet gösterme amacı ile yüzde yüzü ASELSAN’a ait olmak üzere, ASELSAN Malaysia Sdn Bhd unvanlı bir şirket kurdu. Ayrıca, yapılan açıklamada, şirketin sermayesinin 100 Malezya ringiti olduğu ve kuruluşun 19 Temmuz tarihinde tescil edildiği de bildirildi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox