ASUS Zenbook Flip S mevcut en ince, katlanabilir dizüstü bilgisayar

Date:

İnce ve hafif tasarım

Okul sezonu için yeni bir dizüstü bakıyorsanız, kararsız kalmanız an meselesi. ASUS, Tayvan’da bugün düzenlenen etkinliğinde ZenBook Flip S’in öncülüğünde, dünyanın en ince ikisi bir arada katlanabilir diz üstü modellerinin tanıtımını yaptı. 10.9 mm incelikte ve 1.1 kg ağırlığında olan, 13-inch boyutundaki Flip S Apple, HP, Acer ve Lenovo’nın benzer boyutlardaki modellerinden daha küçük bir kalıba sahip. ASUS’un ‘NanoEdge’ olarak adlandırdığı yeni minimal ekran çerçevelerinden oluşan bu ince profil, firmanın bu yılki yeni dizüstü eğilimini net olarak yansıtıyor.

Taipei’deki kalabalık gösterim alanında Flip S’in ekranını, klavyesini ve menteşesini incelerken biraz zaman geçirdik. Flip’in tatlı mavi ve sarı renk şeması ilk dikkatimi çeken şey oldu. Fakat cihaz oldukça kir topluyordu. Öyle ki ASUS görevlileri bilgisayarları mütemadiyen silmek zorunda kalıyorlardı. Ekran üzerindeki resim ve metin görüntüleri canlı ve renkli duruyorlardı. Aynı zamanda klavyenin kullanımı rahat, Windows 10 işletim sisteminde gezinirken kullandığım touchpad de yeterince geniş ve hassastı. Dahası, Flip S tek elle taşınabilecek kadar hafif bir makine.

[irp posts=”14971″ name=”Siz siz olun, 2018’den önce Bluetooth cihaz almayın!”]

ASUS bu denli küçük boyutlarda imalat yapabilmek için, sistemi soğutacak 0.3mm kalınlığında bir sıvı-kristal-polimer fan icad etmek zorunda kalmış. Bu tip bir soğutma sisteminden daha önce Microsoft bahsetmiş, Surface Pro 3’ler için sıvı-soğutma sisteminin kullanılacağını söylemişti.

Flip S Windows 10 S üzerinde çalışıyor. Sisteme güvenli girişlerin sağlanması için Windows Hello ile parmak izi sensörü kullanılacağı düşünülüyor. Fakat biz bu tip bir şey görmedik demo esnasında. Flip’i çalıştıran güçlü Intel Core i7 chip, 3.5-GHZ hızlarına kadar ulaşabiliyor. Aynı zamanda 1TB SSD sabit diske sahip.

13.3 –inch 4K ekran, dikey kenarlarından 6.11mm çerçeve ile çevrelenmiş ve böylece stylus (kalem) kullanımı daha rahat hale getirilmiş. Pen 1.024 seviyelerindeki kuvveti algılayabiliyor. Ön gösterim ünitesinde not alırken oldukça pürüzsüz bir şekilde yazabildim. Bununla birlikte firmanın ASUS Pen tarzında bir üretim yapıp yapmayacağı henüz belli değil. Flip S mağazalarda 1,099$’a satılacak. Etkinlik esnasında ASUS aynı zamanda yeni 1,299$’lık ZenBook Pro ve 1,199$’lık ZenBook 3 Deluxe modellerini de tanıttı.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...