Beklenen oyun Syberia 3’ün çıkış tarihi belli oldu

Atmosfer ve macera oyunlarında klasikler arasında yer alan serinin devamı geliyor

Macera oyunu sevenler Benoit Sokal’ın klasik tıkla ve yönet tarzı oyununun devamını o kadar uzun süredir bekliyor ki bir gün bile bekleyecek sabırları kalmadı. Ama haberler iyi çünkü serinin devamı Syberia 3 önümüzdeki Nisan ayının 25’inde oyuncularla buluşuyor. Oyun, bilgisayar Playstation 4 ve Xbox 4 platformlarına geliyor.

Oyunun hikayesi, Amerikalı avukat Kate Walker’ın Rusya’da bulunan efsanevi Syberia adasını aramasıyla başlamıştı. Bu adanın özelliği ise mamutların burada yaşamaya devam etmesiydi. Syberia’nın, 2002 yılında Microid tarafından ilk bölümü yayınlanmıştı. Belçikalı çizgi roman sanatçısı Benoit Sokal’ın önderliğinde yapılan oyun piyasaya ilk çıktığında oyuncular tarafından çok olumlu karşılanmıştı. Bunun üzerine oyun Playstation ve Xbox platformlarına taşınmıştı.

Kate Walker’ın hikayesi 2004’de çıkan Syberia 2 ile devam etmişti. Oynanış konusunda eksiklikleri olan oyunun hikayesi güzel olsa da çok kısa olması sebebiyle olumsuz karşılanmıştı. İkinci oyunun sonu adeta bir dizi bölümü gibi bitmişti. Kate Walker’ın akıbetini öğrenmek için bir çok oyuncu beklemeye başladı.

OKU ►  Bu oyunda amacınız iyi bir insan olmak; Leaving Lyndow

On yıldan fazla süren bekleyiş sonunda bitiyor. Kate Walker karların içerisinde ölüme terk edilmiş halde yerliler tarafından bulunuyor. Ve hikaye buradan devam ediyor. Şunu da unutmadan söyleyelim bu sefer oyun tamamen 3 boyutlu.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox