Bilim-kurgu klasiği ‘The Matrix’ yeniden çekiliyor

Yapımcı Warner Bros. filmin senaryosu için çalışmalara başlamış

Sinema seven sevmeyen herkes The Matrix’i bilir. Çıktığı 1999 senesinde film dünyasında ses getiren yapım sadece bilim kurgu tarzı ve aksiyonun dışında o döneme kadar görülmemiş özel efektleri ile sinema severlere hiç yaşamadıkları bir tecrübe sunmuştu.

Şimdi bu tecrübeyi bir kez daha yaşayabileceğiz. Zira filmin yapımcısı olan Warner Bros. seriye devam etmek için çalışmalara başlamış. Hollywood Reporter’ın haberine göre Warner Bros. Stüdyoları, Player One, Alphas, X-Men 2, The Incredible Hulk gibi yapıtlardan tanıdığımız Zak Penn ile yeni filmin senaryosu için konuşmalara başlamış. Bununla birlikte stüdyonun geçtiğimiz sene “Creed” filmindeki başarılı oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çeken Michael B. Jordan ile de anlaşma çalışmalarına başladığı ifade edildi.

Fazla heyecanlanmadan önce şunu belirtelim, film şu anda sadece ön-yapım aşamasında. Yani ortada ne bir hikaye var ne de bir yönetmen. Deadline’ın haberine göre stüdyo şu anda yazarlardan oluşan bir beyin takımıyla filmin hikayesinin ne olacağına dair çalışıyor. Bununla birlikte klasik filmin orijinal yazar ve yönetmenleri Wachowski Kardeşler’in yeni filmin yapımında bulunup bulunmayacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

OKU ►  İlk yapay gerçeklik dizisi ‘Trinity’ fragmanı yayınlandı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox