Bitcoin 3 yıl önceki değerine yaklaştı

Bitcoin düzenli olarak değer kazanmaya devam ediyor

Bitcoin’i ne zaman duysanız, sizede ya en yüksek değerinde ya da dibe vurmuş gibi geliyor mu? Bize hep oluyor da.

Bitcoin tekrardan tırmanışa geçti ve geçen ay %30, geçtiğimiz 3 ayda ise toplamda %50 oranında yükseldi.

Sanal paranın değeri şu an 950 Dolar civarında geziniyor ve 1000 dolara bu kadar yakın olduğu son tarih, 2014 Ocak’tı.

Bitcoin’in değerinin o kadar da dalgalı şekilde yükseldiği söylenemez. Şemada da görüldüğü üzere %50’lik artış oldukça stabil ilerliyor. Yılbaşına doğru ise biraz hızlı arttığını gözlemleyebiliyoruz.

Son zamanlardaki, Halving ya da Bitcoi

Taslaklar, çekirdek güncellemeleri gibi etkinliklere bağlı olan dalgalanmaların aksine, bu artışın özel bir nedeni yokmuş gibi görünüyor.

Elbette genel olarak dünyada ekonomik belirsizlik var ancak borsa oldukça iyi durumda. Genellikle Bitcoin ile paralel ilerleyen altın fiyatları bile geriledi. Peki buna ne sebep oluyor? Kimse bilmiyor. Belki de cevap Bitcoin’in yılbaşı zamanında ulaştığı tipik aldatıcı verilerdir ya da sadece insanların düşündüğünün aksine Bitcoin’in oldukça iyi durumda olduğunun işaretidir.

OKU ►  WhatsApp uygulamasına gelen yeni özellik!
OKU ►  CPU işlemcisine AMD ve NVIDIA müdahalesi kurtuluş olur mu?

Airbnb CEO’su Brian Chesky 2017 için ürün önerilerine açık olduklarını ve Bitcoin ödemelerinin şirket için en çok istenen özellik olduğunu belirtti.

2017’de Bitcoin’i neler bekliyor merak konusu doğrusu. Genel görüşler Bitcoin platformunun öldüğü yönünde ancak bu pek de olası durmuyor.

Yine de siz siz olun, Bitcoin’in her zamanki sanal para olduğunu unutup, asla kolay ve hızlı para kazanma umuduyla al-sat yapmayın çünkü muhtemelen kaybedeceksiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox