Windows’un meşhur mavi ekranı geliştiriciler için yeşil oluyor!

Date:

Meşhur mavi ekranı geliştiriciler için yeşil oluyor

Söz konusu yeni uygulama, Windows 10’un deneme sürümlerindeki hataların Microsoft tarafından tespit edilmesine yardım edecek, böylece Windows’un meşhur mavi ekranı geliştiriciler için yeşil oluyor.

Windows kullanıcıların yüreğine korku salan bir renk varsa o kesinlikle mavidir.

Fakat bir Twitter dedektifinin keşfine ve paylaşımına göre, Microsoft’un bu meşhur çökme ekranı mavisi artık yeşile dönüyor.

Söz konusu yeni çökme ekranı, normalde önümüzdeki sene yayınlanacak olan Windows 10’un 14997 kodlu deneme sürümünün sızmasıyla keşfedildi.

Microsoft’tan Matthijs Hoekstra ise, renk değişiminin Windows Insider programı üzerinden yayınlanan deneme sürümlerine öznel olduğunu duyurdu.

Microsoft bu sayede, buglar ve çökme hataları rapor edildiğinde, son sürüm Windows 10 sistemleri üzerindeki problemler ile, daha az stabil olan deneme sürümlerinde önceden tespit edilebilen problemler arasında ayrım yapabilecek.

Microsoft halihazırda zaten bu senenin başlarında, sorun yaşayan kullanıcıların problemlerini rapor edebilmeleri için, söz konusu sorunlara taranabilir QR kodları ekleyerek mavi ekranın sorunları iletmedeki performansını geliştirmişti.

Ayrıyeten bu yeşil ekran son deneme sürümü sızıntısında keşfedilen göze çarpan tek değilişiklik de değil.

Microsoft görünüşe göre, ekran ayarlarına akşamları gözlere rahatsızlık veren mavi ışığın seviyesini azaltan bir gece modu da ekliyor.

Bunun yanında, arka plan uygulamalarına ait kaynaklardan yararlanarak oyun performansını arttıracak (maalesef oyunlardaki level seviyelerinizi değil) yeni bir oyun modunun da tespit edildiği rapor edildi.

Android ve diğer sistem kullanıcıları jailbreak üzerinden dönen bunca tartışmayı şaşkınlık ve ilgiyle izliyor olabilirler. Bütün mesele aslında iOS cihazlarını üçüncü parti uygulama yüklemeye ve arayüz kişiselleştirmesi yapmaya elverişli hale getirmeyle ilgili. Söz konusu özellikler herhangi bir Android cihazında zaten hali hazırda mevcut.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...