Windows’un meşhur mavi ekranı geliştiriciler için yeşil oluyor!

Meşhur mavi ekranı geliştiriciler için yeşil oluyor

Söz konusu yeni uygulama, Windows 10’un deneme sürümlerindeki hataların Microsoft tarafından tespit edilmesine yardım edecek, böylece Windows’un meşhur mavi ekranı geliştiriciler için yeşil oluyor.

Windows kullanıcıların yüreğine korku salan bir renk varsa o kesinlikle mavidir.

Fakat bir Twitter dedektifinin keşfine ve paylaşımına göre, Microsoft’un bu meşhur çökme ekranı mavisi artık yeşile dönüyor.

Söz konusu yeni çökme ekranı, normalde önümüzdeki sene yayınlanacak olan Windows 10’un 14997 kodlu deneme sürümünün sızmasıyla keşfedildi.

Microsoft’tan Matthijs Hoekstra ise, renk değişiminin Windows Insider programı üzerinden yayınlanan deneme sürümlerine öznel olduğunu duyurdu.

Microsoft bu sayede, buglar ve çökme hataları rapor edildiğinde, son sürüm Windows 10 sistemleri üzerindeki problemler ile, daha az stabil olan deneme sürümlerinde önceden tespit edilebilen problemler arasında ayrım yapabilecek.

OKU ►  Youtube mobil uygulaması, çok yakında video biçimlerini görüntüleyebilecek!

Microsoft halihazırda zaten bu senenin başlarında, sorun yaşayan kullanıcıların problemlerini rapor edebilmeleri için, söz konusu sorunlara taranabilir QR kodları ekleyerek mavi ekranın sorunları iletmedeki performansını geliştirmişti.

OKU ►  Eski sistem uygulamalar ARM destekli Windows 10 üzerinde sorunsuz olarak çalışacak

Ayrıyeten bu yeşil ekran son deneme sürümü sızıntısında keşfedilen göze çarpan tek değilişiklik de değil.

Microsoft görünüşe göre, ekran ayarlarına akşamları gözlere rahatsızlık veren mavi ışığın seviyesini azaltan bir gece modu da ekliyor.

Bunun yanında, arka plan uygulamalarına ait kaynaklardan yararlanarak oyun performansını arttıracak (maalesef oyunlardaki level seviyelerinizi değil) yeni bir oyun modunun da tespit edildiği rapor edildi.

Android ve diğer sistem kullanıcıları jailbreak üzerinden dönen bunca tartışmayı şaşkınlık ve ilgiyle izliyor olabilirler. Bütün mesele aslında iOS cihazlarını üçüncü parti uygulama yüklemeye ve arayüz kişiselleştirmesi yapmaya elverişli hale getirmeyle ilgili. Söz konusu özellikler herhangi bir Android cihazında zaten hali hazırda mevcut.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox