Bitcoin artık altından daha değerli!

Date:

Tarihte ilk defa Bitcoin’in değeri altını geçti.

Bugün insanlık tarihi adına garip ama bir o kadar da önemli bir olay gerçekleşti. En popüler sanal para birimi olan Bitcoin’in bir birim değeri bir ons altının değerini geçti(yaklaşık 30 gr altın). Yani atık Bitcoin artık altından daha değerli diyebiliriz.

Bitcoin için güzel ticari bir gün geride kalırken, altın içinse ona nazaran daha kötü bir gün geride kaldı. Bu durum da az bir farklı Bitcoin’in altının üzerinde yer almasına neden oldu. Bu noktaya doğru iksi de uzun zamandır bir trendin içerisindeydiler.

Değer Karşılaştırması Histogramı

CoinDesk ve Coinbase’in raporlamalarına göre de sanal para birimi 2015 yılından bu yana birim başına $200 dan yavaş yavaş bir artı gösteriyordu. Bloomberg Piyasalarına göre günümüzde de $1.238,11 birim başı olan değeri ile altının bir onsunun $1.237,73’luk değerini geride bırakmış oldu.Bu değerler gün içerisin değişkenlik gösterse de Bitcoin gün sonunda altının üstünde yer almayı başardı. Techcrunch’a göre insanlar altınlarını satıp Bitcoine yatırmıyorlar. Çünkü ikisi birbiri ile bağlantılı işlem görmüyor ve ikisi de farklı birer varlık olarak değer görüyorlar. Altın geleneksel bir şekilde her zaman, emlak gibi değişkenlik gösteren değil daha güvenilir bir yatırım alanı olmuştur. Bitcoin’deki bu değer artışı sanal para birimi savunucularını “güvenli yatırım” olarak adlandırılan altının yerine Bitcoin’in alabileceği konusunda cesaretlendiriyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...