Overwatch bir ödül daha aldı!

Indie Games Fest’in en büyük ödülünü ise Quadrilateral Cowboy aldı.

Blizzard’ın çok oyunculu nişancı (multiplayer shooter) oyunu Overwatch bir ödül daha aldı. Geçtiğimiz gece gerçekleşen Game Developers Choice Awards ödül töreninin parlayan yıldızı, En İyi Oyun ve En İyi Tasarım ödüllerini kazandı. Ayrıca En İyi Seslendirme ve En İyi İlk Oyun ödülünü de ilk oyunu Firewatch olan Campo Santo stüdyosu kazandı. Playdead ise rahatsız edici platform oyunu Inside ile En iyi Ses ve En iyi Görsel Sanat ödüllerini aldı.

Geçtiğimiz yılın akıllı telefonlarda patlama yaşayan Pokémon Go ise En iyi Mobil Oyun ödülünü kazandı. En İyi VR/AR kategorisindeki ödülü ise Job Simulator: The 2050 Archive ofisine götürdü. Çokça kötülenen ama çalışma hırsından vazgeçmeyen No Man’s Sky ise Girişim Ödülü’nü kazandı. Bu ödül oyunun yapımcılarını bile şaşırttı. Oyunun yazılım lideri Innes, Twitter’dan paylaştığı yazıda yemek yerken “bu gece de ödül alamayız” derken ödül aldıklarını ve buna olan şaşkınlığını belirtti.

Gecede ayrıca Games Festival Awards’ın kazananları da açıklandı. Beyin-patlatıcı bulmacalarıyla Quadrilateral Cowboy oyunu en başarılı oyun olarak göze çarptı. Tasarımda Muhteşemlik ve Seumus McNally Grand Prize ödülünü kazandılar. Christine Love’ın geliştirdiği Ladykiller in a Band ise Seslendirmede Muhteşemlik ödülünü kazanırken David Kanaga’nın Oiκοςpiel, Book I (5 sahneli köpek operası) oyunu en iyi soyut ve alışılmadık oyunlara verilen Nouvo Ödülü‘nü kazandı.

OKU ►  Overwatch'un yeni kahramanı Orisa!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here