Galaxy S8’de ses kalitesi ön planda

Ses özelliği bahar sonunda kullanılabilecek

Galaxy S8’in bir çok özelliği mevcut: köşeden köşeye Infinity ekran, özelleştirilebilir yazılım navigasyon butonları, v.b. Bixby voice asistanın durumu ise biraz netameli. Uygulamanın sunduğu bir çok özellik Google Assistant ve Google Now’da mevcut. Yapılan açıklamaya göre Bixby’nin en temel özelliği olan ses kontrolü, Amerika’da piyasaya sürülmeden önce kullanım için hazır hale gelmeyecek. Firmanın bugün yaptığı açıklamada ses kontrolü özelliğinin bahar sonunda kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Galaxy S8 21 Nisan’da dünya çapında piyasaya sürülmeye başlanacak.

OKU ►  Galaxy S8 Bixby butonunu farklı uygulamalarla ilişkilendirmenin yolu

Bixby’nin özelliklerinden olan ‘Vision’ arttırılmış gerçeklik kamera özelliğini, ‘Home’ ise Google Now beslemesinin bir kopyası olma özelliğini taşıyor. Reminder ise hatırlatıcı bildirimlerini ayarlamak için kullanılan bir özellik.

Samsung’un Bixby’ye yaptığı vurguyu, ve hatta Bixby için özel bir buton atfetmesini göz önünde bulunduracak olursak ses kontrolünün olmayacağına dair haber tabiri caizse gülünç bir haber.

Bixby ses kontrolünün diğer ülkelerde ne zaman kullanılır olacağına dair bir açıklama da yapılmadı.

Eğer S8 satın almayı düşünüyorsanız Bixby butonunu buradaki yöntemi uygulayarak farklı bir uygulamayla ilişkilendirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here