Blackberry KEYone 549$ fiyatla satışa çıkmak üzere

Klasik stile dönüş

BlackBerry TCL ile ortaklık yaparak Android donanımını daha ileri noktalara taşımaya çalışıyor. Bu birliktelikten ortaya çıkan birkaç telefon modelini daha önce görmüştük fakat bunlar Alcatel’in dönüşümlü modelleri olmaktan öteye geçmemişlerdi. KEYone bütünüyle yeni ve bütünüyle BlackBerry. Bu telefon daha önce Mercury olarak duyurulmuştu fakat şimdi resmileşti ve Amerika ve Kanada’ya ikinci 3 ayın başlarında (Nisan-Mart civarında), diğer yerlere de hemen sonrasında dağıtılacak.

BlackBerry’nin son akıllı telefonu ile ilgili teknik özellikleri aşağıda bulabilirsiniz. Şimdilik bütün detaylara vakıf değiliz, fakat bunlar temel özellikler.

SoC : Snapdragon 625

Ekran : 4.5-inç 1620×1080

Batarya : 3505mAh, QuikCharge 3.0 ile birlikte

Kamera : 12MP, 8MP

Yazılım : Android 7.1.1, Blackberry Hub dahil

KEYone’ın en ilgi çeken bölümü cihazın alt bölümünü kaplayan BlackBerry stilindeki klavyesi. Sıradan bir çözünürlüğe sahip (3:2 oranında) küçük bir ekranlı olmasını sebebi de bu klavye. Tabii bazı BB hayranlarını memnun edecek bu klavye ve zarif arka plan ışığı. BlackBerry klavyenin standart bir 5.5-inç ekran-üzeri klavyeli telefonun sağladığı metin girişi alanından daha fazla bir alan sağladığını belirtiyor. Aynı zamanda boşluk çubuğuna entegre edilen çok akıllı bir parmak izi sensörü de mevcut.

OKU ►  The Shadow Brokers yeni sızıntılar yapmakla tehdit ediyor
OKU ►  Netflix'in dizisi internete sızdırıldı

KEYone, BlackBerry’nin hafif özelleştirmeleri dahilindeki Android 7.1.1 üzerinde çalışacak. Cihaz DTEK güvenlik gözetleme setini ve Hub uygulamalarını içeriyor olacak. Bununla birlikte klavye üzerinden aktive edilecek varsayılan uygulamaların kısa yolları da desteklenecek. Örneğin; klavyede M harfine basarak Maps (Haritalar)’ı aktive edebileceksiniz.

KEYone’ın satış fiyatı 549$ olacak. Biraz yüksek gelebilir fakat klavyeli telefonlar için çok fazla seçeneğiniz bulunmuyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox