Blackberry KEYone 549$ fiyatla satışa çıkmak üzere

Date:

Klasik stile dönüş

BlackBerry TCL ile ortaklık yaparak Android donanımını daha ileri noktalara taşımaya çalışıyor. Bu birliktelikten ortaya çıkan birkaç telefon modelini daha önce görmüştük fakat bunlar Alcatel’in dönüşümlü modelleri olmaktan öteye geçmemişlerdi. KEYone bütünüyle yeni ve bütünüyle BlackBerry. Bu telefon daha önce Mercury olarak duyurulmuştu fakat şimdi resmileşti ve Amerika ve Kanada’ya ikinci 3 ayın başlarında (Nisan-Mart civarında), diğer yerlere de hemen sonrasında dağıtılacak.

BlackBerry’nin son akıllı telefonu ile ilgili teknik özellikleri aşağıda bulabilirsiniz. Şimdilik bütün detaylara vakıf değiliz, fakat bunlar temel özellikler.

SoC : Snapdragon 625

Ekran : 4.5-inç 1620×1080

Batarya : 3505mAh, QuikCharge 3.0 ile birlikte

Kamera : 12MP, 8MP

Yazılım : Android 7.1.1, Blackberry Hub dahil

KEYone’ın en ilgi çeken bölümü cihazın alt bölümünü kaplayan BlackBerry stilindeki klavyesi. Sıradan bir çözünürlüğe sahip (3:2 oranında) küçük bir ekranlı olmasını sebebi de bu klavye. Tabii bazı BB hayranlarını memnun edecek bu klavye ve zarif arka plan ışığı. BlackBerry klavyenin standart bir 5.5-inç ekran-üzeri klavyeli telefonun sağladığı metin girişi alanından daha fazla bir alan sağladığını belirtiyor. Aynı zamanda boşluk çubuğuna entegre edilen çok akıllı bir parmak izi sensörü de mevcut.

KEYone, BlackBerry’nin hafif özelleştirmeleri dahilindeki Android 7.1.1 üzerinde çalışacak. Cihaz DTEK güvenlik gözetleme setini ve Hub uygulamalarını içeriyor olacak. Bununla birlikte klavye üzerinden aktive edilecek varsayılan uygulamaların kısa yolları da desteklenecek. Örneğin; klavyede M harfine basarak Maps (Haritalar)’ı aktive edebileceksiniz.

KEYone’ın satış fiyatı 549$ olacak. Biraz yüksek gelebilir fakat klavyeli telefonlar için çok fazla seçeneğiniz bulunmuyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...