Şubat 2017’de çıkan 5 yeni Android uygulamasını inceledik

Date:

Hayatınızı kolaylaştıracak 5 yeni uygulama

Android telefonların kullandığı Google Play’de 1.5 milyon uygulama bulunuyor. Tercih edilecek bu kadar uygulama olunca hangisini kullanacağınızı bulmak biraz zor. Bu sebeple size denemeye değer bu ay çıkan 5 yeni uygulamayı derledik.

FastKey Launcher

Akıllı telefonunuzu kullandıkça cihazınızdaki uygulama sayısı da hayli yüksek oluyor. FastKey’in arkasında yatan fikir ise basit. Telefonunuzda yüklü olan uygulamaları hızla bulmanızı sağlamak. Bunu da en hızlı şekilde başarmak için ana sayfanız üzerinde sürekli açık bir klavye bulunduruyor. Aradığınız şeye ulaşmak için bu klavyeyi kullanmanız yeterli oluyor. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz ama uygulama içi reklamlar mevcut.

BatON

Bluetooth ile çalışan cihazlar artık hayatımızın her noktasında karşımıza çıkıyor. Tabi ki bluetooth’u kullanmanın bir bedeli var. Bu bedeli bataryanızdan ödüyorsunuz. BatON batarya kullanımınızı kontrol etmek ve sınırlamak için size bilgi sunuyor. Kullandığınız cihazın batarya seviyesini öğrenmek için çok kolay bir alternatif. Uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Cornerfly

LG G6 ve Galaxy S8 duyurulmak üzereyken, yuvarlak köşeli ekran dizaynları her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Cornerfly da tam bu işe yarıyor. Eğer sert köşeli ekranlardan bıktıysanız ve sizde yuvarlak köşeler istiyorsanız artık buna Cornerfly’la sahip olabilirsiniz. Uygulama ekranınızın üzerine bir çerçeve bindirerek köşelerinizin yuvarlak hatlara sahip olmasını sağlıyor. Cornerfly uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz ama uygulama içi satın almalar mevcut.

Smart Drawer

Smart Drawer bir tür ara yüz değiştirici. Kullandığınız uygulamaları belli kategoriler içerisine almaya yarayan uygulama sayesinde çok daha düzenli bir ara yüze sahip olabiliyorsunuz. İsterseniz uygulamanın kendiyle gelen kategorileri kullanabilir isterseniz de kendi kategorilerinizi oluşturabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Dashboard Cast

Dashboard Cast, Chromecast ve Andoid TV kullanıcıları için çok pratik çözümler sağlayan bir uygulama. Televizyonunuz üzerindeki ara yüzü geliştirmenizi sağlayan uygulama sayesinde RSS akışınızdan, hava durumuna, takvime ve saatiniz gibi birçok özelliğe ulaşmak mümkün oluyor. Uygulamanın asıl özelliği ise bu içerikleri istediğiniz gibi ayarlayabiliyor oluşunuz. Yani televizyonunuzu kişiselleştirebiliyorsunuz. Dashboard Cast’i ücretsiz olarak indirmek mümkün eğer reklamları görmek istemiyorsanız uygulamanın yükseltmesini satın almanız gerekiyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...