Ana Sayfa Haber Blizzard 20,000’den fazla oyuncuyu banladı

Blizzard 20,000’den fazla oyuncuyu banladı

0
Blizzard 20,000’den fazla oyuncuyu banladı

Sevilen oyunu Overwatch’da hile yapan kişiler artık oyunu oynayamayacak

Blizzard Entertainment resmi sitesi forumundan, Güney Kore’deki Overwatch oyuncularından 20,000’den fazlasını, hile yaptıkları gerekçesiyle banladıklarını açıklandı.

Bu konu uzun süredir Kore’li Overwatch oyuncuları arasında ciddi bir problem. Blizzard’a oyunda hile yapanlarla ilgili her gün binlerce şikayet raporu geldiği belirtildi. Güney Kore’de popüler olan internet kafelerde adil bir oyun bekleyen oyuncular, sürekli olarak DDosS saldırıları ve diğer hacklere maruz kalıyor. Bu internet kafelerin kullanılmasının sebebi ise hackerların daha sonra takip edilememesi.

Blizzard’ın Güney Kore şubesi konuyla ilgili yeteri kadar önlem almadığından ötürü büyük eleştirilere maruz kalmıştı. Bu banlama olayı Blizzard’ın kullanıcılarına kulak verdiğinin bir kanıtı oldu.

Blizzard Güney Kore şubesinden gelen açıklamada, “Zevkli bir oyun tecrübesi oluşturmak bizim için çok büyük önem taşıyan bir konu. Bunun için her türlü adımı atmaya hazırız” dendi ve “Oyunlarımızın bazı kötü niyetli topluluklar tarafından kullanıldığının farkındayız ve bunun için çok ciddi önlemler alacağız” diye açıklamaya eklendi. “Önemli fikirleri pür dikkatle dinliyoruz ve farklı toplulukların geri dönüşlerini inceliyoruz” diyen Blizzard, “Bununla birlikte merkez ofisimizle birlikte bu tip sorunlara çözüm bulmak için çalışıyoruz” dedi.

OKU ►  Minecraft: Hikaye Modu Sezon 2, yaz tatilinize geliyor

Şu anda Blizzard’ın tam olarak bu sorunlar için ne gibi önlemler alacağını bilemiyoruz. Ama şu kesin ki binlerce hileciyi banlamak bu yolda önemli bir adım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here