Hazineler, korsanlar ve gemilerle dolu bir oyun; Sea of Thieves

Date:

Yeni videosuyla oyunun çok oyunculu modunun detayları burada

Oyun piyasası boğazına kadar kıyamet sonrası zombi türü oyunla doluyken, çok oyunculu türüne gelecek Sea of Thieves türe yeni bir soluk getiriyor.

Son birkaç aydır merak uyandıran haberlerden sonra sonunda oyunun yapımcısı Rare, çok oyucu modunun (co-op) mekaniklerini gösteren bir video yayınladı.

Tek bir tayfa olarak oynanan oyunun en büyük özelliği her oyuncunun kendi vazifesinin olması. Arkadaşlarınızla bir korsan gemisini yönetirken herkes geminin bir bölümünden sorumlu olacak. Bu şekilde oyun çok oyunculu oynanışa yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Yapımcılar bunun dengeli olması için ellerinden geleni yapmış. Mesela oyun haritasını görebilmek için güvertenin altında bulunmanız gerekiyor. Bunun için arkadaşlarınızdan biri kamara katına inip haritayı kontrol etmesi gerekecek. Ve tayfanın kalanlarını nereye gidileceği konusunda yönlendirecek.

Yapımcılar yayınladığı 8 dakikalık videoda oyunun nasıl çalıştığını bizzat oynayarak göstermiş. Sistematik bir şekilde gemiyi kontrol eden ekip bir noktadan sonra o kadar başarılı ilerliyor ki tayfanın bazısı diğerlerine moral olsun diye çalgı çalmaya başlıyor. Tayfa hedefledikleri adaya ulaşarak burada başarılı bir şekilde hazine buluyorlar. Buradan sonra başka bir korsan gemisi tarafından saldırıya uğruyorlar ve ortalığı kaos kaplıyor.

Hayli eğlence bir oynanışa sahip gibi gözüken Sea of Thieves, iş bölümü mekaniğiyle çok ilgi çekici bir yapıt olmuş. Bunun en iyi göstergesi ise gemi savaşı sırasında belli oluyor. Yapımcıların bir kısmı güvertede karşı saldırıya geçerken diğerleri hazinelerini korumaya çalışıyor. Tayfanın kalanı ise bir yandan yırtılan yelkenleri onarıyor bir yandan da gemiyi tamir etmeye çalışıyor.

Sea of Thieves için henüz kesin bir yayınlanma tarihi verilmedi. Ama bu senenin ilk çeyreği içerisinde oyuncuyla buluşması bekleniyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...