Yeni videosuyla oyunun çok oyunculu modunun detayları burada

Yeni videosuyla oyunun çok oyunculu modunun detayları burada

Oyun piyasası boğazına kadar kıyamet sonrası zombi türü oyunla doluyken, çok oyunculu türüne gelecek Sea of Thieves türe yeni bir soluk getiriyor.

Son birkaç aydır merak uyandıran haberlerden sonra sonunda oyunun yapımcısı Rare, çok oyucu modunun (co-op) mekaniklerini gösteren bir video yayınladı.

Tek bir tayfa olarak oynanan oyunun en büyük özelliği her oyuncunun kendi vazifesinin olması. Arkadaşlarınızla bir korsan gemisini yönetirken herkes geminin bir bölümünden sorumlu olacak. Bu şekilde oyun çok oyunculu oynanışa yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Yapımcılar bunun dengeli olması için ellerinden geleni yapmış. Mesela oyun haritasını görebilmek için güvertenin altında bulunmanız gerekiyor. Bunun için arkadaşlarınızdan biri kamara katına inip haritayı kontrol etmesi gerekecek. Ve tayfanın kalanlarını nereye gidileceği konusunda yönlendirecek.

Yapımcılar yayınladığı 8 dakikalık videoda oyunun nasıl çalıştığını bizzat oynayarak göstermiş. Sistematik bir şekilde gemiyi kontrol eden ekip bir noktadan sonra o kadar başarılı ilerliyor ki tayfanın bazısı diğerlerine moral olsun diye çalgı çalmaya başlıyor. Tayfa hedefledikleri adaya ulaşarak burada başarılı bir şekilde hazine buluyorlar. Buradan sonra başka bir korsan gemisi tarafından saldırıya uğruyorlar ve ortalığı kaos kaplıyor.

OKU ►  'Full Throttle Remastered' Nisan ayında geliyor

Hayli eğlence bir oynanışa sahip gibi gözüken Sea of Thieves, iş bölümü mekaniğiyle çok ilgi çekici bir yapıt olmuş. Bunun en iyi göstergesi ise gemi savaşı sırasında belli oluyor. Yapımcıların bir kısmı güvertede karşı saldırıya geçerken diğerleri hazinelerini korumaya çalışıyor. Tayfanın kalanı ise bir yandan yırtılan yelkenleri onarıyor bir yandan da gemiyi tamir etmeye çalışıyor.

Sea of Thieves için henüz kesin bir yayınlanma tarihi verilmedi. Ama bu senenin ilk çeyreği içerisinde oyuncuyla buluşması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here