Bu sene CES’te Apple yoktu

Date:

Apple hiçbir zaman iPhone’ları, iPad’leri ve Mac’leri CES’te tanıtmadı

Apple normalde CES’te stand açmıyor ancak bu sene yokluğu daha da dikkat çekti.

CES’te stand açmamasına rağmen Apple adından oldukça söz ettirdi. Hiçbir zaman yeni iPhone’ları, iPad’leri ve Mac’leri burada tanıtmadı. Genellikle bu cihazlara bağlanabilen ürünleri tanıtıyordu.

Bu yılki CES’te insanlar Apple’dan çok Amazon’un Alexa standına ilgi duydu. Amazon ses yardımcısı ile desteklenmiş CES ürünleri ve bu ürünlerin yeteneklerini Alexa’nın yetenek setine eklemeleri gibi birçok özellik ile dikkatleri üzerine çekti.

Apple HomeKit için de birkaç ürün bulunuyordu ancak Alexa’ya nispeten oldukça zayıf kaldılar.

Apple’ın bu sene ki CES’te bir standı bulunmadığı için binanın Kuzey kısmındaki alan Apple’ın ek ürünlerini üreten şirketlere verildi. Oldukça büyük olan bu alanda yeni veya dikkat çeken bir ürün maalesef yoktu. Belki de en büyük yenilik, Apple’ın en son ürettiği yuvaları kaldırılmış MacBook Pro’daki boşlukları doldurmaya çalışmasıydı.

Apple için en sevindirici haber ise en büyük rakiplerinin can alıcı ürünler sergileyememesiydi. CES’teki yeni telefonlar için aynı şeyi söyleyemem ama tabletler kesinlikle bir yıl geriden geliyordu. (Bu seneki esas telefon yarışması önümüzdeki ay Mobil Dünya Kongresi’nde başlayacak)

CES’te Apple’ın belki de en çok rekabete uğrayan ürünü Mac oldu. Apple bilgisayar güncellemelerinde oldukça yavaş kalıyor, özellikle de masaüstü bilgisayarlarda.

Dell en popüler dizüstülerinden biri olan XPS 13’ü dizüstü-tablet PC’ye dönüştürdü. Aynı zamanda Dell, Microsoft Surface Studio’nun bazı yeteneklerini Windows 10’a sunmak için yeni dev dokunmatik ekranını da tanıttı.

Qualcomm ise Snapdragon 835’i tanıttı ki bu cihaz yeni çıkacak akıllı telefonları şarj etmeye ek olarak, bu yıl sonuna doğru çıkacak Windows PC’ler içinde oldukça önemli olacak.

Böylece topu tekrar Apple’a atıyoruz. Özellikle Mac tarafına çünkü Tim Cook yıl sonuna kadar harika masaüstülerin yolda olduğunun sözünü vermişti.

CES 2017’den gelen en yeni haberleri takip etmek için buraya tıklayın.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...