Bu sene CES’te Apple yoktu

Apple hiçbir zaman iPhone’ları, iPad’leri ve Mac’leri CES’te tanıtmadı

Apple normalde CES’te stand açmıyor ancak bu sene yokluğu daha da dikkat çekti.

CES’te stand açmamasına rağmen Apple adından oldukça söz ettirdi. Hiçbir zaman yeni iPhone’ları, iPad’leri ve Mac’leri burada tanıtmadı. Genellikle bu cihazlara bağlanabilen ürünleri tanıtıyordu.

Bu yılki CES’te insanlar Apple’dan çok Amazon’un Alexa standına ilgi duydu. Amazon ses yardımcısı ile desteklenmiş CES ürünleri ve bu ürünlerin yeteneklerini Alexa’nın yetenek setine eklemeleri gibi birçok özellik ile dikkatleri üzerine çekti.

Apple HomeKit için de birkaç ürün bulunuyordu ancak Alexa’ya nispeten oldukça zayıf kaldılar.

Apple’ın bu sene ki CES’te bir standı bulunmadığı için binanın Kuzey kısmındaki alan Apple’ın ek ürünlerini üreten şirketlere verildi. Oldukça büyük olan bu alanda yeni veya dikkat çeken bir ürün maalesef yoktu. Belki de en büyük yenilik, Apple’ın en son ürettiği yuvaları kaldırılmış MacBook Pro’daki boşlukları doldurmaya çalışmasıydı.

OKU ►  Spotify QR kodlarla işlemi hızlandırıyor

Apple için en sevindirici haber ise en büyük rakiplerinin can alıcı ürünler sergileyememesiydi. CES’teki yeni telefonlar için aynı şeyi söyleyemem ama tabletler kesinlikle bir yıl geriden geliyordu. (Bu seneki esas telefon yarışması önümüzdeki ay Mobil Dünya Kongresi’nde başlayacak)

OKU ►  Nvidia, Shield TV ile Apple'a büyük rakip oluyor

CES’te Apple’ın belki de en çok rekabete uğrayan ürünü Mac oldu. Apple bilgisayar güncellemelerinde oldukça yavaş kalıyor, özellikle de masaüstü bilgisayarlarda.

Dell en popüler dizüstülerinden biri olan XPS 13’ü dizüstü-tablet PC’ye dönüştürdü. Aynı zamanda Dell, Microsoft Surface Studio’nun bazı yeteneklerini Windows 10’a sunmak için yeni dev dokunmatik ekranını da tanıttı.

Qualcomm ise Snapdragon 835’i tanıttı ki bu cihaz yeni çıkacak akıllı telefonları şarj etmeye ek olarak, bu yıl sonuna doğru çıkacak Windows PC’ler içinde oldukça önemli olacak.

Böylece topu tekrar Apple’a atıyoruz. Özellikle Mac tarafına çünkü Tim Cook yıl sonuna kadar harika masaüstülerin yolda olduğunun sözünü vermişti.

CES 2017’den gelen en yeni haberleri takip etmek için buraya tıklayın.

OKU ►  Müzik terapisi ile çocuklarda otizm tedavisi mümkün

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox