Bugatti Chiron’lar üretilmeden satıldı

Araç kapış kapış gidiyor

Bugatti firması bugün muhteşem Chiron süper arabalarının 250 tanesinin (500 arabanın yarısı kadar) satışını müşterilerine tek bir deneme sürüşü dahi yaptırmadan gerçekleştirdiğini açıkladı. Bugatti yıllık 70 araba üretmeyi tasarlıyor. Yani firma yedi yıllık üretime hazır. Hatta ilk üç araba Fransa Molsheim’daki Bugatti Atölyesi’inden bu hafta çıkış yapacak.

Bugatti bu ay sonlarına doğru müşterileri için Avrupa’da bir test sürüşü etkinliğine ev sahipliği yapacağını söyledi. Bu etkinlikte şimdiki ve olası müşteriler arabayı ilk kez kullanabilecekler. Satışların yüzde otuzyedisi Avrupa’dan, yüzde 30’u Amerika’dan ve yüzde 26’sı Orta Doğu’dan.

Açıklama Geneva Motor Show’unda belirtilen 2.6 milyon dolarlık araba satışından bir yıl sonra gerçekleşti. Bugatti’nin yaptığı son araba olan Veyron’dan farklı olarak Bugatti’nin başkanı Wolfgang Dürheimer projenin, beşyüzüncü Chiron’un satılmasıyla birlikte ana firma olan Volkswagen için karlı olacağını söyledi.

Araç, dünyanın en hızlı yol arabası ve elektronik olarak 261 mph ile sınırlandırılmış durumda. Bununla birlikte söylentiler aracın 280 mph’den daha yüksek hız yapabileceğini dile getiriyor. Bugatti Chiron’u Volkswagen’ın Ehra-Lessien’daki gizli deneme tesisine götürene kadar beklemek zorunda kalacağız. Burası 5 milden uzun düz yola sahip olması sebebiyle Chiron’un uç hızlara ulaşabileceği ender yerlerden birisi. Bu arada, aracın hoparlörlerinde elmaslar da bulunuyor.

OKU ►  Bugatti Chiron efsanesi 2.6 milyon dolar

Bütün bunlar ilginizi çekecek gibi görünüyorsa, cüzdanınız da yeterince şişkinse, bu arabadan bir tane alarak başkalarından bir adım öteye geçebilirsiniz. Hepsinden önemlisi; geriye sadece 250 adet Chiron kaldı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox