Bungie Destiny karakterlerinizi sıfırlayacağını açıkladı

Devam oyunu çıktığında karakterinizin sadece görünüşünü koruyabileceksiniz

Bungie’nin geliştirdiği MMO tarzı Destiny artık son demlerine geldi. Zira Destiny’nin devam oyununun bu senenin içinde gelmesi bekleniyor. Şimdilik oyun Destiny 2 olarak anılıyor ama resmi tanıtımından sonra farklı bir ismi olup olmadığını öğreneceğiz. Ama birçok oyuncuyu üzebilecek haber Bungie’den geldi. Buna göre oyunun ilk versiyonunda saatlerce uğraşarak seviye ve ekipmanlarını geliştirdiğiniz karakterlerinizi Destiny 2’ye taşıyamayacaksınız. Yani karakterler resetlenecek. Eğer Gjallarhorns, No Land Beyonds ve beceri puanlarınızı diğer oyuna taşıyabileceğiniz bekliyorduysanız yanıldınız.

Karakterlerinizi (Guardians) yeni oyuna eklediğiniz zaman sadece görsel özellikleri Destiny 2’de kullanılabilecek. Bunu da sadece Level 20’ye ulaşmış ve Black Garden görevini bitirmiş karakterler yapabilecek. Bunun dışındaki hiçbir silah, obje ve özellik gibi kazandığınız başarıları yeni oyuna taşıyamayacaksınız.

İlk duyulduğunda küresel resetleme kulağa çok sert gelse bile Destiny’nin dengeli olması için gereken bir durum. Bu sayede daha oyuna yeni başlamış birisi ile ileri seviyedeki bir rakibin karşılaşmasının önüne geçilmiş oluyor. Aynı zamanda geliştiricilerin önceki oyundan daha bağımsız olarak oyuna beceriler ve silahlar eklemesi demek oluyor.

Bungie Destiny’ye veda ederken oyuncuları son bir eventle selamlıyor. Age of Triump eventinin detaylarının Mart ayının 8’sinde açıklanacağı ifade edildi.

OKU ►  Destiny yapımcıları yanlışlıkla silahların gücünü düşürmüş

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox