CNN sanal gerçeklik haberciliğine başlıyor

Teknolojik habercilik de çıtalar birer birer yükseliyor.

CNN, sanal gerçeklik dünyasına CNNVR adını verdikleri uygulama ile büyük bir giriş yapmaya hazırlanıyor. “İzleyicilere küresel olayları ön sıradan takip etme” hissini yaşatmak için Trump’ın favori haber kanalı olan CNN sanal gerçeklik haberciliğine başlıyor.

CNN, İspanyanın Pamplona kentinde gerçekleşen boğa yarışları içeriği ile ön plana çıkardıkları Sanal Gerçeklik(VR) birimini hayata geçiriyor. Şirket olarak şimdiye kadar yaklaşık 50 adet 360-derece video içeriği hazırlamışlardı. Buradaki asıl haber şu, artık içeriği izlemek için daha merkezi bir ev ve içeriği üretmek için de daha resmi bir iç yapı var.

Kullanıcıları ilgilendiren en büyük değişiklik ise, artık Android ve iOS mobil uygulamaları üzerinden 360-derece video içeriklerine ulaşılabilecek. Bu durum CNN’i YouTube ve Facebbok’dan sonra en büyük üçüncü VR uyumlu mobil uygulama yapacak. CNN’in dediğine göre tabi. Akıllı telefonlardan ulaşılabilirliğin yanında, videolar seçilen sanal gerçeklik gözlükleri ile de ulaşılabilir olacak.  Samsung Gear VR, Google Daydream ve Oculus Rift gibi. Masaüstü kullanıcıları da tarayıcıları üzerinden 360 derece video olarak bu içerikleri izleyebilecek.

OKU ►  Bu sene CES'te Apple yoktu

CNN’nin üretilen VR programlarında olduğu gibi yapılan canlı VR yayınlarını da vurgulamak, duyurmak gibi planları da mevcut. CNNTürk böyle bir uygulamaya yakın zamanda geçer mi bilinmez ama, gelişen teknoloji her mecrada kendisine yer edinmeyi başarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here