Cortana sizin çevrimiçi alışveriş asistanınız olabilir

Microsoft’un akıllı kişisel asistanı resim aramaları ve indirimli ürünleri bildirimleri sayesinde size alışverişlerinizde yardımcı olabilir.

Bu sayede tasarruf etmenize de yardım edebilir. Microsoft’un en son güncellemesi Windows 10 Creators’de Cortana’nın satın almak istediğiniz bir ürünün en uygun fiyatlı olanını bulmanıza yardım edebileceği, Microsoft Edge’de bir kılavuz özelliği ekledi. Bu özellik şimdilik ABD’de bulunan Amazon, Walmart ve eBay gibi 14 perakende mağazalarında bulunuyor.

Örneğin Walmart alışveriş sitesinde bir elektrikli süpürge baktığınızı varsayalım. Cortana, rekabet halindeki mağazalarda (Home Depot ya da Best Buy gibi) o elektrikli süpürgenin fiyatını arayıp daha ucuz fiyata olup olmadığını size bildirebilecek. Bu özellik doğrudan tarayıcıya yerleştirilecek. Fiyat değişiklikleri konusunda sizi bilgilendiren Microsoft’un kişisel asistanı Cortana sayesinde tarayıcınıza herhangi bir uzantı eklemenize gerek yok.

Microsoft’un akıllı kişisel asistanı resim aramaları ve indirimli ürünleri bildirimleri sayesinde size alışverişlerinizde yardımcı olabilir.

Cortana hakkında kısa bilgi:

Microsoft Cortana, Microsoft tarafından geliştirilen ve Windows 10, iOS, Android ve Xbox One’da çalışabilen bir akıllı kişisel asistandır. Cortana’nın gelişim süreci 2009’da başladı. Cortana dijital asistanı geliştirmek için ekip, insan kişisel asistanlarla mülakat yaptı. Ocak 2015’te Windows Phone’un geniş anlamda bir işletim sistemine birleştirilmesinin bir parçası olarak Windows 10 masaüstü bilgisayarlar ve mobil aygıtlar için Cortana’nın erişilebilir olacağı duyuruldu. Microsoft, 26 Mayıs 2015’te Cortana’nın diğer mobil platformlarda da bulunacağını duyurdu.

OKU ►  Yeni keşifle ilik nakline gerek kalmayacak

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox