Databerries $16 milyon yatırım aldı.

Mobil reklamcılık uygulaması Databerries büyük bir yatırım aldı.

Şirket yaptığı duyuruda Seri A fonlama aşamasında $16 milyon yatırım aldığını açıkladı. Alınan bu yatırım ile merkezi Fransa’da olan Databerries ABD pazarına girmeyi planlıyor.

Kendi yaklaşımlarını “gerçek hayat hedeflemesi” olarak tanımlıyorlar. Sistemleri fiziksel mağazaların reklamlarını kendi veya rakiplerinin e-ticaret mağazalarını ziyaret eden kullanıcılara direkt olarak ulaştırılmasını sağlıyor. Ve ardından bu fiziksel mağaza sahiplerinin verdikleri reklamların gerçek mağaza ziyaretlerinde işe yarayıp yaramadığı ölçülüyor.

İş hayatına resmi olarak 2015 yılının Aralık ayında başlayan şirketin 100’ü aşkın müşterisi bulunuyor. MacDonald’s ve Toys R Us bunlardan ikisi.

Şirketin CEO’su Benoit Grouchko “Databerries perakendecilere, çevrimdışı pazarlama için çalışan trafik edinme çözümleri sunuyor. Bu çözümler ayrıca reklamcılık endüstrisinin alışageldiği doğru hedefleme, kişiselleştirme, performans değerlendirmesi ve yatırım optimizasyonu dönüşleri gibi konulardan yararlanılmasını sağlıyor. Sonuç olarak, saf e-ticaret ile fiziksel mağazalar arasındaki oyun alanının dengesinin kurulmasını sağlıyoruz” diyor.

OKU ►  Smartup uygulaması 5.5 milyon dolar yatırım aldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here