Denizlerde geçen korku oyunu ‘Sunless Sea’ iPad’e geliyor

Failbetter Games’in geliştirdiği oyun PC’de yarım milyondan fazla satmıştı

Deniz temalı RYO Sunless Sea, İngiliz geliştirici Failbetter Games için çok başarılı bir yapıt olmuştu. Birçok eleştirmenden yüksek puan alan oyun 2015 yılında PC’ye çıktığından beri yarım milyon kopya satarak maddi başarı da elde etmişti. Sevilen oyunun iPad platformuna geleceği açıklandı.

Sunless Sea (Güneşsiz Deniz) Mart ayının 23’ünde iPad kullanıcılarına geliyor. Geliştiricinin açıklamasına göre oyunu alanında uzman olan BlitWorks iPad’e uyarlıyor. Firma daha önce Bastion, Invisible Inc. ve daha birçok yapıtının uyarlamasında çalışmış. Oyunun iPad versiyonu PC versiyonunun direk uyarlaması olacak. Bu da PC versiyonunda bulunan bütün içeriğin iPad’e de geleceği demek oluyor. Neredeyse hepsi gelecek demek daha doğru çünkü oyuna geçtiğimiz Ekim ayında gelen “Zubmariner” ek paketi en azından ilk etapta iPad versiyonunda bulunmayacak. Ama “Steel” güncellemesi gibi önemli içeriklerin hepsi oyunun iPad versiyonunda olacak. Steel güncellemesiyle oyundaki dövüş sistemi sıra tabanlı olmaktan tam zamanlıya dönüşmüştü ki buda oyunun en büyük eksilerinden birine çözüm olmuştu.

Geliştirici Failbetter Games oyunun iPad versiyonunun ne kadara satılacağını henüz açıklamadı. Ama oyunun Steam üzerinden 29 TL’ye satılıyor oluşu bir fikir verebilir. Gerçi bu fiyat mobil platformu için biraz yüksek kalıyor zira BlitWorks’ün uyarladığı diğer oyunlar App Store’da $5’a satılıyor.

OKU ►  Bungie Destiny karakterlerinizi sıfırlayacağını açıkladı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox