‘Sublevel Zero: Redux’ Playstation 4’e geliyor

Descent Underground bekleyenlerin tam aradıkları oyun

Eğer Descent gibi aksiyon oyunlarını seviyorsanız ve Descent Underground’u bekleyecek sabrınız kalmadıysa size müjdeli bir haberimiz var. Descent Underground’un daha en az bir yıl çıkmayacağını ve çıktığında konsollara gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi olmamasını da göz bulundurursak “Sublevel Zero: Redux” tam da aradığınız oyun olabilir. Steam üzerinden 2015 yılında PC’lere çıkan oyun şimdi yenilenerek Xbox One ve PS4 konsollarına geliyor.

Oyunun konsol versiyonu sadece basit bir uyarlama değil. Sublevel Zero: Redux birçok yeni içerikle birlikte geliyor. Bunların içerisinde yeni görevlerde bulunuyor. Oyun geliştiricilerinden Gary Lloyd yaptığı açıklama, “oyunun kendisi klasik 6DoF Descent’te bir saygı duruşu” dedi. Oyuna rasgele üretilen eşyalar, zanaatkârlık, kalıcı ölüm ve yeni birçok modern element eklenmiş.

Oyun orjinak 8-bit düşük poligonlu oyunlardan esinlenirken, bir yandan da neon ışıklar ve renklerle modernize edilmiş. Oyundaki müziklerde bunu kanıtlar nitelikte. Bir yandan klasik oyunun notalarını hatırlatırken bir yandan da nabız hızlandırıcı orkestral müzikler eklenmiş.

Oyuna eklenen bir diğer yenilik ise 70 yeni oda ve geliştirilmiş hikaye modu. Hikaye modu oynadıkça zorlaşan bir oyun dinamiğine sahip olmuş.

Geliştirici ekip oyunu yapabilmek için ciddi badireler de atlatmış zira oyunun orijinal yayıncısının battığını göz önünde bulundurursak bu durumun ciddiyetini de anlamış oluruz. Oyun geçtiğimiz hafta Xbox One platformuna çıkmıştı. Mart ayının 8’inde ise PS4 platformuna çıkması bekleniyor.

OKU ►  Bu platform oyunu çok delici; Celeste

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox