Nioh’un geliştiricileri oyuncu tavsiyelerini dinlemeyi reddetti

Date:

Geliştirici; “bu oyunu geliştiren biziz, başkası değil”

Öyle bir çağa geldik ki oyun geliştiricileri bazen oyuncuların eleştirilerine ve isteklerine boyun eğebiliyor (bkn. Mass Effect 3’ün sonu). Nioh’un geliştiricisi olan Team Ninja ise bu modaya karşı durmaya karar vermiş olacak ki bununla ilgili Playstation’ın Blog’unda açıklama yapmış.

Team Ninja’dan Fumihiko Yasuda yaptığı açıklamada, “Fark ettiğimiz ilk problem, oyunculardan gelen geri bildirimi inceleyen ekip üyelerimizin bu bildirimlerden fazla etkilenmesi” dedi. Özellikle oyuncuların oyunun açık dünyaya sahip olması ve Ki Pulse sisteminin kaldırılmasının istenmesi bunlara örnek gösterilirken iki isteğinde sonuçta kabul edilmediği ifade dildi.

Bununla birlikte bütün oyuncu isteklerinin de geri çevrilmediği ifade edildi. Buna örnek olarak ise kamera kilitleme sistemi gösterildi.

“Sonuçta, herkese bu oyunu geliştirenlerin biz olduğumuz ve başkası olmadığını hatırlatmaya çalıştım” diyen Yasuda, “bütün istek ve tavsiyeleri incelediğimiz zaman, sonuçlara ulaşmaktan ziyade daha fazla soru işaretiyle karşılaşıyorduk” şeklinde konuştu.

Team Ninja’nın Dead or Alive ve Ninja Gaiden gibi yapıtlara imza atan geliştirici Tomonobu Itagaki’den sıkıntılı ayrılığından sonra stüdyonun kendi kimliğini oluşturacağı bir yapıta ihtiyacı vardı.

Bunların hepsini düşündüğümüz zaman Nioh’un oyuncular tarafından sevilmesi ve eleştirmenlerden yüksek notlar alması, Yasuda’nın iç güdülerinin doğru olduğunu gösterir nitelikte.

[irp posts=”6666″ name=”Bu oyunda ölüm kaçınılmaz; Nioh”]

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...