“Discover People” ile Facebook’tan yeni arkadaşlar edinebilirsiniz

Date:

Facebook’un mobil uygulamasında gelen yeni özellikle yeni insanlarla tanışmak daha kolay

Facebook mobil uygulamasına eklediği yeni özelikle arkadaş çevrenizi artırabilmek daha kolay olacak. Yeni insanlar keşfet özelliği ile Facebook profillerinizi güncellemenizi ve yakın zamandaki etkinlikleri daha iyi takip etmenizi sağlayacak. Bu sayede diğer insanların da etkinliklere katılıp katılmayacağını daha rahat takip edebileceksiniz.

Facebook bu özellikle hali hazırda arkadaş olmayan insanların tanışmasını hedefliyor. Discover People özelliğini kullanarak iş ağınızı geliştirebilir hatta samimi arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Yeni insanları keşfetme özelliği henüz herkesin kullanımına açılmadı. Yani bir tür deneme evresinde. Sizin kullanıp kullanamayacağınızı kontrol etmek istiyorsanız Facebook’un mobil uygulamasındaki sağ yukarı köşede bulunan sekmeye tıklamanız yeterli. Eğer açıksa Etkinlikler, Gruplar sekmesinin altında bulunuyor.

Özelliği ilk açtığınız zaman Facebook sizin kendinizi tanıtmanızı istiyor. Bu noktada platform hali hazırda kullandığınız profiliniz ile nasıl kendinizi tanıtacağınıza rehberlik ederek işinizi kolaylaştırıyor. Ama burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Discover People ekranında yaptığınız değişikliker kendi profilinizi de etkiliyor. Yani sadece Discover People’ı kullanan kişilere özel bir profil oluşturamıyorsunuz.

Bu adımdan sonra sizin davet edildiğiniz veya ilginizi çekebilecek yakın zamandaki etkinliklerin bir listesi çıkıyor. Burada bahsi geçen etkinliklerden birisine tıkladığınız zaman etkinliğin detayları yerine katılacak diğer kişilerin profillerini tek tek görebiliyorsunuz.

Ekranın en altında ise sizin yaşadığınız yerin yakınlarındaki oturan veya çalıştığınız firmadaki kişilere ulaşabiliyorsunuz.

Bu özellik içerisinde size sunulan kişilerin hiç birisi arkadaş listenizde bulunmayacak. Facebook bu dizayn ile yeni kişiler arasında bağlar kurmayı hedefliyor. Facebook, Discover People üzerinde sadece herkese açık bilgilerin gözükeceğini ifade etti.

Tabi ki bu özellik, bilgilerini paylaşmak istemeyen kişilere hitap etmiyor. Ama Discover People iş hayatında bağlantı kurmak içinde kullanıma açık. Özellik üzerinde istediğiniz kişiyi “dürt”ebiliyorsunuz. Bu sayede karşınızdaki size özel mesaj atabiliyor. Ama siz direk mesaj atamıyorsunuz. Mesajlaşma sırasında size yardımcı olmak için bir servis bile var. Bu servis size hangi konuda mesaj atacağınıza dair ipuçları veriyor.

Yeni kişi keşfet özelliği henüz herkesin kullanımına açılmadı. Bu özelliğin ülkemizde ne kadar kullanılacağını ancak kullanıcıların hepsine ulaşıldığında görebileceğiz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...