Uzmanlar uyarıyor! Diş beyazlatan market ürünlerini kullanmayın!

Uzmanlar uyarıyor! Diş beyazlatan market ürünlerini kullanmayın!

Günümüzde birçok insan, dişlerinin renginden şikayetçidir. Bildiğiniz üzere, herkesin diş rengi farklı farklıdır. Ve, çoğu insanda dişlerinin bembeyaz olmasını ister. Bunun için ya doktor aracılığıyla dişlerini beyazlatır ya da diş beyazlatan market ürünlerini kullanır. Ama, uzmanlar bu konuya dikkat çekti ve marketlerde ki diş beyazlatan ürünleri sakın kullanmayın diye uyardı.

Bir bozukluk ya da herhangi bir genetik faktör olmadığı sürece çoğu gencin dişleri beyazdır. Diş minelerinin çizilmesi, sigara ya da koyu renkli içeceklerin sık tüketimi dişlerin yıllar içerisinde daha koyu renk almasına neden olur. Uzmanlar, koyu renk, beyaz dişleri olmayan kişilerin diş beyazlatmak için doktora başvurması gerektiğini vurguladı.

OKU ►  Asus Zenfone 4 Max, 5,000 mAh bataryası ve çift kamerasıyla tanıtıldı

Uzmanlar uyarıyor! Diş beyazlatan market ürünlerini kullanmayın!

Dişlerin beyazlatılması işlemi, diş hekimleri tarafından uygulanan kimyasal maddelerle ya da dişlerin yüzeyinde minimal ya da aşındırma yapılmadan uygulanan bir işlemdir. Kesinlikle, marketten satın alınan ürünlerle dişler beyazlatılmaya çalışılmamalıdır. Çünkü, marketten satın aldığınız ürünler, diş minesini çizer ve bir daha geri dönüşümü olmayacak şekilde renklenir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here