Dodo aylık 1 milyar izleyiciye ulaştı

Date:

İnsanlar hayvan videolarını izlemeyi gerçekten çok seviyorlar

İnternet üzerinden hayvan videoları yayınlayan Dodo takımı, Kasım ayında videolarında 1 milyar izlenmeye ulaştıklarını ve bunun, ocak ayında ulaştıkları 80 milyon görüntülenmenin tam 10 katından fazla olduğunu belirtti.

“Dağıtılmış medya” stratejisini kullanan Dodo, videoların çoğunu, Facebook başta olmak üzere, sosyal ağlardan elde ediyor.

Dodo’nun Başkanı Yujung Kim bu ay Snapchat uygulamasına da geçiş yaptıklarını belirtti. Kim aynı zamanda, ” Videolarımız ortalama 2.6 milyon izlenmeye ulaşıyordu. Bizim hedefimiz 100 bin izlenmede kalan veya bir anda 200 milyon izlenmeye ulaşan videolar olmadı ve bu bizi bir şekilde 1 milyar izleyiciye ulaştırdı. Bizce videoların ilgili, belirli kitle tarafından izlenmesi bunu mümkün kıldı” dedi.

Peki, bu istikrarın sebebi ne diye sorduğumuzda Kim, Dodo’nun diğer sosyal medya yayıncılarının da aldığı dersleri aldıklarını belirtti ve aslında bütün konunun, sosyal medyaya ihtişamlı bir giriş yapmak ve insanlar ile bağdaşan hayvan hikayeleri bulmak olduğunu söyledi. Kim, şu anda para kazanmaktan çok, yeterli donanımı edinip, büyümeye odaklandıklarını da sözlerine ekledi.

Pets Who Hate Donald Trump

When these pets see Donald Trump, they CANNOT.

تم نشره بواسطة ‏‎The Dodo‎‏ في 26 سبتمبر، 2016

Dodo’nun Kurucusu Izzie Lerer ise, “Videolarımız paylaşılmak için dizayn edildi. En önemlisi videolarımız insanlara bir şeyler ifade edebilmeli. İster normal bir köpek videosu, isterse yetim kalmış bir fil videosu olsun, videolarımızın amacı hayvanlar ile irtibata geçmenin yollarını sunmak” dedi. Bu, Dodo’nun güncel olaylardan geri kaldığı anlamına gelmiyor; örneğin, Donal Trump’tan nefret eden hayvanlar videosu 66 milyon izlenmeye ulaştı.

Şu anda Dodo, Group Nine adı verilen daha büyük bir organizasyonun parçası haline geldi. Bu organizasyon, Thrillist, NowThis Media, Discovery’s dijital ağ arayıcısı ve The Dodo gibi firmalarının birleşmesinden oluşuyor. Ekim’deki birleşme zamanında Group Nine 3.5 milyar görüntülenmeye ulaştıklarını belirtmişti.

The Dodo hala ayrı bir marka olarak devam ediyor ancak Lerer bu anlaşma sayesinde organizasyonun TV için Dodo içeriği yapmayı planladığını söyledi.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...