Tesla’dan oto-pilot atağı

Tesla’nın oto-pilot yeni versiyonu önümüzdeki hafta geliyor

Tesla, Aralık ayı bitmeden yeni arabalarına daha fazla oto-pilot özelliği ekleyebilir.

Tesla’nın CEO’su bu akşam attığı bir tweette, “Görünen o ki, önümüzdeki haftanın sonlarına doğru HW2 için Autopilot özelliklerinin büyük kısmının dağıtımını gerçekleştirebiliriz” dedi.

Firmadan yapılan açıklamalarda, Autopilot 2’nin “tam teşekküllü otonom sürüş” yeteneğine sahip olacağı, ancak bu özelliklerin üretimden itibaren kullanılabilir olmayacağını belirtmişti.

Şirket otomatik acil fren, çarpışma uyarısı ve aktif hız kontrolü sistemlerinin araçların yola çıkmadan önce daha iyi kalibre edilmesi gerektiğini söyledi.

Bu özelliklerden birkaçı Oto-pilot’un önceki versiyonlarında da bulunmaktaydı. Ancak Tesla bu özellikler yeniden kullanıcılara sunulmadan önce sağlam bir şekilde doğrulanması gerektiğini belirtti.

Elon Musk’a göre özelliklerin çoğu yakın zamanda tanıtılacak ancak tam olarak hangi özelliklerin tanıtılacağı hala merak konusu. Görünen o ki birçok özellik hala test sürecinde.

Musk, daha önce attığı başka bir tweette ise, görsel nöral ağın iyi işlediğini belirtse de, şirketin bu özelliği test edip doğrulaması için biraz daha zamana ihtiyacı olduğu aşikar.

OKU ►  Audi Elektrikli Araç modeli E-Tron Sportback'in teaser'ını yayınladı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox