Bu drone ile balık avlayacaksınız: PowerRay

Date:

Su altı drone’u PowerRay ile video çekin ya da balıkları izleyin

Power Egg yumurta şekilli uçan robotun geliştiricisi PowerVision, yeni tasarımı su altında çekim yapabilen drone PowerRay’in siparişlerini almaya başladı. PowerRay’i diğer birçok su altı aracından ayıran önemli bir özelliği ise su altında balıkları takip edebilmesi ve kaydedebilmesi.

PowerRay 30 metre derinliğe kadar inebiliyor. Bataryası tamamen dolu olduğunda dört saat boyunca su altında kalabiliyor. İnsansız su altı aracı tatlı, tuzlu veya klorlu suda kullanılabiliyor.

PowerRay ilk kez CES 2017 yılında PowerVision Technology Group tarafından tanıtıldığında hayli ilgi çekmişti. Teknoloji severlerin böyle bir cihaza ilgi duyması şaşırtıcı değil. Ama konunun uzmanı olan deniz biyologları ve araştırmacıların teknolojiye nasıl karşılık vereceği ise merak konusu.

Cihazın basit paketinin içerisinde 50 metrelik kabloyla su üzerinde duran bir istasyonuyla birlikte geliyor. Bu kablo sayesinde PowerRay hem yüksek çözünürlüklü görüntüleri su üzerine gönderebiliyor hem de olası bir arıza durumunda cihazın kaybolmasını engelliyor. Bütün PowerRay modelleri 4K çözünürlüğü bulunan kamerayla donatılmış halde geliyor. Cihazın yapay geçeklik setiyle gelen bir paketi bile bulunuyor.

PowerRay’in içeriğine göre değişen paketlerinin fiyatları da değişken. Ama hiçbirisi ucuz değil dersek yalan söylemiş olmayız. Paketlerin fiyatları $1,715 (6250 TL) ile $2,250 (8200 TL) arasında değişiklik gösteriyor.

Eğer teknenizde kefiy yaparken canlı olarak altınızdaki balıkları izlemek isteseniz artık birkaç binlira karşılığında bu hayalinize kavuşabilirsiniz. Belki kameranıza bir köpekbalığı bile çıkabiliyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...