Dünyanın en büyük Gotik kültür festivali Almanya’da yapıldı

Date:

Dünyanın en büyük Gotik kültür festivali’nden renkli görüntüler ortaya çıktı

Son zamanlarda o kadar çok konuşulmaya başlandı ki ve yalan yanlış tanımlamalar o kadar çok yapıldı ki insanlar da haliyle buna ön yargıyla bakmaya başladılar ve habere başlamadan önce Gotik nedir? Sorusuna açıklık getirmek istedim. Her ne kadar günümüzde 12-18 yaş aralığındaki kızlar tarafından koyu renk makyaj ve siyah elbiselerle “anne ben gotik oldum” diyerek bunu temsil ettiği görülse de, aslında, 12. Yüzyılda Latin sanatına tepki olarak ortaya çıkan bir sanat anlayışıdır. Edebiyattan müziğe, resimden mimariye kadar sanatın her dalında yer etmiştir. Ve, bu Gotik kültüründe bir çok hayranı bulunmaktadır. Şimdi, haberimize geçebiliriz.

Dünyanın en büyük Gotik kültür festivali Wave-Gotik-Treffen, Almanya’nın Leipzig şehrinde yapıldı. Festivale, 20 bin kadar Gotik kültür hayranı katıldı. Ortaya çıkan görüntüler ise, dikkat çekici, renkli ve ilginçti. Festival, dört gün boyunca sürdü. Ve, şimdiye kadar yapılan en büyük Gotik kültür festivaliydi. Festivalde, konserler, katedral vaazları, mezarlık gezintileri gibi çok ilginç çeşitli etkinlikler yapıldı. Şimdi sizi ortaya çıkan fotoğraflarla baş başa bırakıyorum.
Dünyanın en büyük Gotik kültür festivali’nden renkli görüntüler ortaya çıktı             Dünyanın en büyük Gotik kültür festivali’nden renkli görüntüler ortaya çıktı            Dünyanın en büyük Gotik kültür festivali’nden renkli görüntüler ortaya çıktı

Dünyanın en büyük Gotik kültür festivali’nden renkli görüntüler ortaya çıktı

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...